Podobně, jako když se dělá burčák nebo víno, je třeba postupovat obezřetně a držet se doporučení předků. Olivový olej patří k surovinám, jenž je na jižanských stolech doma už od antického Říma a stihl si od té doby najít cestu i k nám. Máte ho také rádi? Pak vězte, že ochutnávání produktů soukromých farem ze středomořské oblasti bude dobrou zábavou. Nejen na dlouhé letní večery, ale i období zimy, stačí si pořídit více balení a pak si dopřát víkendovou degustaci. Jen tak na lžičku, potom do salátu, a nakonec na steaky, až počasí dovolí venkovní grilování s přáteli!

Kvalita, která vykouzlí jedinečné menu

Chcete vyzkoušet, jak chutná extra panenský olivový olej? Potom vězte, že jde o podobný příběh, jako u malých vinařství a pivovarů. Produkt stáčený s láskou, plný výborné chuti, dostanete hlavně tam, kde se starají o výsledek zkušení odborníci. Sklidit a zpracovat v tentýž den, co možná nejdříve to půjde, taková je záruka budoucí kvality. Nelze čekat a platí, že každá hodina je drahá. Lisování také musí proběhnout tak, aby neodčerpalo z plodů cenné látky, tedy pokud možno – nějakou šetrnou metodou. Jinak řečeno, takzvaně za studena. Příliš vysoké teploty by jinak způsobily podobné procesy jako u medu, zničení toho prospěšného (a ve výsledku i velice chutného, škoda by tedy byla hned dvojí). Výroba olivového oleje je tedy svého druhu alchymií. Výsledek však opravdu přinese zlato.

Dárkové balení potěší celou rodinu

Přemýšlíte nad tím, co byste nadělili svým blízkým pod nastrojenou vánoční jedličku nebo například k narozeninám a jmeninám? Kvalitní olivový olej můžete dát všem, kteří rádi zkouší novinky v kuchyni a vědí, že každý další krok znamená objevovat a ochutnávat. Je přitom úplně jedno, zda mají rádi propečenou krkovičku nebo spíše dají přednost zelenině, na své si přijdou i zmlsané jazýčky. Samozřejmě, olivový produkt lze zapojit i do přípravy vanilkové zmrzliny. Kdo by to byl čekal, že? Ale ruku na srdce, kde najdete takového univerzála do kuchyně? Zkuste alternativu za slunečnicový olej!

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit