Zatímco dříve byla nebankovní půjčka vnímána spíše negativně, a to zejména kvůli několika málo podvodným poskytovatelům půjček, dnes se jedná o plnohodnotnou konkurenci klasickým bankám. Situace na trhu nebankovních půjček je navíc často pro klienty ještě výhodnější – a hlavně flexibilnější. Zatímco u banky můžete čekat na půjčku i několik dnů, většina nebankovních poskytovatelů vše vyřeší během pár minut. 

Nebankovní půjčky jsou ke klientům benevolentnější, většinou nepotřebujete dokládat svůj příjem, výpis z rejstříku dlužníků a podobně. Na druhou stranu vám však většinou nepůjčí příliš vysoké částky, i když existují i výjimky. 

Nebankovních půjček je obrovské množství, za některými stojí významné finanční instituce, jiné provozují nováčci na trhu. Pamatujte, že některé půjčky mohou být i velmi nevýhodné. Naštěstí si ale můžete vybrat nejlepší půjčku během pár minut. Jak na to? Stačí využít velkého srovnání online půjček, které na jedno kliknutí posoudí nejvýhodnější půjčku právě pro vás. 

Kdo je tedy přímým konkurentem bankovním půjčkám?

Především jsou to větší finanční společnosti, které se zabývají právě finančními a úvěrovými službami. Zmínit můžeme například společnost Home Credit, a.s. Tato úvěrová společnost se pohybuje na trhu nebankovních půjček od roku 1997, za tu dobu má mnoho zkušeností, ale především jejich služeb využilo nespočet klientů, takže díky referencím víte, co můžete očekávat. Home Ceredit nabízí férové půjčky na cokoli. Podle dosavadních zpráv firma za rok poskytne na půjčkách až 4,6 miliardy korun. Velkou předností je, že půjčka Home Credit je členem Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů, což zaručuje transparentní a férové jednání. 

Dalším velkým poskytovatelem výhodných nebankovních půjček je společnost Acema Credit Czech, a.s. Ta se za poměrně krátkou dobu stala jedním z největších poskytovatelů úvěrů na českém trhu, kde působí od roku 2000. Půjčka Acema se zaměřuje na klientský přístup, a to díky síti vyškolených a certifikovaných poradců napříč celou Českou republikou. Zároveň se v roce 2012 stala vítězem testu férovosti půjček, test provádělo sdružení Umbrella. Zajímavostí v případě půjčky Acema je, že míří také na podnikatele – nabízí podnikatelské půjčky až do výše 10 miliónů Kč. 

Jak je to s podmínkami úvěru?

Nebankovní půjčky jsou pro klienty často lépe dostupné. Do určité výše u nich nemusíte dokládat všechny dokumenty, které často banky vyžadují. Například a především doklad o zaměstnání, výši vašich příjmů, ale například i finanční situaci, dále vás prověří v registrech dlužníků, bankovních registrech, zjistí vaši platební morálku a podobně. V případě nebankovních půjček se tomuto vyhnete, tím se zároveň celý proces velmi urychlí a půjčku můžete získat ještě tentýž den, kdy si o ni požádáte. Některé nebankovní půjčky jsou dokonce posuzovány nonstop, jiné poskytovatelé posoudí během pár minut, maximálně hodin. 

Článek je reklamní sdělení

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?