Nestihli jste letní dovolenou a přemýšlíte, kam vyrazit? Pro ty z vás, kterým adrenalin není cizí, baví vás nevšední zážitky a zdolávání světových nej, je tou “nej“lepší volbou právě Dubaj! Emirát, jenž se dlouhodobě umisťuje na předních příčkách coby nejbezpečnější a zároveň nejkosmopolitnější město planety, nabízí nejen alabastrové pláže a sargasové vody Perského zálivu, ale také nekonečné dobrodružství těm, které nebaví jen tak polehávat na pláži nebo chodit po památkách. Buďte si jisti, že na tuhle aktivní dovolenou jen tak nezapomenete!

Sandboarding a pouštní safari

Pro začátek se hodí zakusit něco z místní tradice. Komplexní adrenalinový zážitek čeká na ty, kteří se rozhodnou využít jedné z mnoha nabídek fakultativních výletů a vyrazí na půl denní trip do pouště. Už jen pohled na zdejší písek bere dech! Má totiž temně oranžovou barvu, která působí až mysticky. Krom adrenalinové projížďky v terénním voze s pohonem na všechna čtyři kola a tzv. sandboardingu, nebo-li surfování na pouštních dunách, se turisté mohou těšit na projížďku na velbloudu a večeři při západu slunce s tradičními arabskými tanci v podání beduínů, během kterých jsou servírovány orientální pochoutky, včetně lahodné arabské kávy nebo čaje a oblíbené šíši. A kdo má pro strach uděláno, může namísto terénního vozu bičovat pouštní duny ve speciálně upravené motokáře.

Aquaventure – vodní park nevšedních zážitků

Pokud jste milovníky vody, vydejte se do Aquaventure, vodního parku v hotelu Atlantis The Palm, s nejdelší skluzavkou pro rafty na světě – Aquacondou měřící neuvěřitelných 40 metrů! Další atrakce – Zoomerang vám dá poznat, co je to stav beztíže. A co si rozhodně nesmíte nechat ujít, je libůstka s názvem Žraločí útok, kde se s pomocí nafukovacího kola vydáte na projížďku skrze žraločí lagunu! Na ty nejodvážnější pak čeká Skok víry nebo-li Leap of Faith z Neptunovy věže vysoké 27,5 metrů! Tak co, jdete do toho?

Svět dobrodružství – největší krytý zábavní park světa!

Jedna z nejnovějších atrakcí Dubaje, IMG Worlds of Adventure, se stala hned po otevření centrem zájmu snad všech věkových kategorií. Park je totiž koncipován tak, aby si v něm přišli na své jak děti, tak dospělí. Dělí se na čtyři zóny – Marvel, Lost Valley, Cartoon Network a IMG Boulevard. První je věnována komiksovým hrdinům. Druhá, jak již název napovídá, vtáhne návštěvníky do říše dinosaurů. Ve třetí si přijdou na své milovníci oblíbených asijských kreslených seriálů, zatímco tajemný Boulevard nabídne jednu ze tří nejvyhledávanějších a nejděsivějších atrakcí – Strašidelný hotel, která je dokonce přístupná až od 15ti let! Tou druhou je tzv. Thorovo kladivo. Jedná se o variaci na pouťového Jokera, avšak mnohem větší a mnohem rychlejší, takže doporučujeme mít v záloze léky proti nevolnosti. Po téhle jízdě se vám totiž zaručeně obrátí žaludek naruby. Třetím adrenalinovým zážitkem je horská dráha zvaná Velociraptor. Její „kouzlo“ tkví především v rychlosti. Nabízí zrychlení z 0 na 100 km v hodině za neuvěřitelné 2,5 vteřiny!

Ski Dubai

Polilo vás z toho všeho horko? Jděte se zchladit do nákupního centra Mall of Emirates, v jehož útrobách se nachází proslulý areál Ski Dubai o rozloze 22 500 m2, který nabízí celkem pět zasněžených sjezdovek různých druhů obtížnosti přímo uprostřed horoucí pouště! Nejdelší z nich má 400 metrů a můžete se po ní projet na lyžích, snowboardu nebo zkusit Snow Bullet, 150 metrů dlouhou jízdu na laně, zavěšeném ve výšce 16 metrů nad snowparkem! Woohoo, to bude jízda!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit