Nehty, rukáv u kabátu, boty, vzhled kalhot na kolenou, výraz tváře, manžeta u košile. Každá z těchto věcí podle nejznámějšího detektiva Sherlocka Holmese prozrazuje povolání člověka. Jenže co zjistíte dnes? Přece všichni dodržují současný standard: čisté nehty, perfektní boty, vyžehlenou košile i kalhoty? Dnes potřebujeme techniku. Skvělou techniku.

Tak třeba: co uděláte, když po schůzce druhá strana svoje prohlášení popře a vy nebudete mít žádného svědka? Co když se ukáže, že váš důvěrný obchodní rozhovor byl zvenčí odposloucháván a unikla citlivá data?

Odbornici ze SpyShop24.cz znají řešení: detektivní vychytávky pro každého, díky nimž zaznamenáte nepozorovaně hovory, zabráníte odposlouchávání a získáte nezpochybnitelné důkazy. Nestyděl by se za ně ani Sherlock, jehož atributy byly… lupa, orlí zrak a encyklopedie. Dnes to nestačí!

1. Špionážní brýle s kamerou

Detektivní brýle nosil např. Parker Pyne Agaty Christie, i když to nebyl profesionální detektiv. Dokonce i když máte k této profesi daleko, můžete investovat do špionských brýlí GL900, za které by se nemusel stydět profesionální detektiv.

Minikamera skrytá v detektivních brýlích GL900 má objektiv s průměrem pouhého 1 mm a široký zorný úhel až 62°. To proto, pokud něco chcete zaznamenat koutkem oka, nemusíte otáčet hlavu. Minikamera se skrývá ve středové části obrouček, kde si jich ten, s nímž hovoříte, pouhým okem nevšimne. Zařízení nahrává vysoce kvalitní obraz v rozlišení Full HD 1920×1080 s rychlostí 30 políček/s. To není všechno! Brýle mají také zabudovaný mikrofon s automatickou regulací zesílení zvuku. Díky této funkci je zaznamenávaný zvuk čistý i přes nepříznivé vnější podmínky. V jedné z koncovek obrouček zařízení se nachází vyměnitelný akumulátor 260 mAh, který zajišťuje až 1 hodinu nepřetržitého nahrávání obrazu se zvukem. Jeho výměna je velmi jednoduchá, díky tomu lze po vyčerpání energie rychle připojit další akumulátor a pokračovat v nahrávání. Díky tomu připojená sada akumulátorů umožňuje nahrávání po 120 minut bez připojení k nabíječce. Nahrávky jsou označeny datem a časem (pro snadnější identifikaci a jako důkazní materiál) a ukládají se na paměťové kartě s kapacitou 16 GB.

Máte vadu zraku? Do brýlí GL900 lze bez problémů vložit skla přizpůsobená vašim očím. Skla, která jsou součástí balení, mají 0 dioptrií a dají se vyměnit. V létě mohou být špionské brýle dokonce sluneční!

2. Špionážní propiska

Kdysi byly pomůckami detektiva k pořizování poznámek pero a blok. Dnes je vaší pravou rukou chytrý telefon s aplikacemi organizujícími váš den. Ale tradiční propiska i přes elektronické podpisy neupadla v zapomnění! Do klasické, elegantní, černé propisky se instalují… citlivé mini diktafony, jako model MQ-77. Díky ní vás schůzka nebude stresovat: volně povedete rozhovor, děláte si poznámky a zároveň nahráváte.

Diktafon v propisce MQ-77 obsahuje mikrofon, který zachycuje zvuk ze vzdálenosti až 10 m. Nahrávání se spouští diskrétním posunem klipsu. Stačí minimální pohyb prstu.

Tato vychytávka se zabudovaným akumulátorem nahrává nepřetržitě až 12 hodin, nahrávky ukládá do paměti s kapacitou 256 MB. Hudební soubory se ukládají v nekomprimovaném formátu WAV. Jde o nejlepší formát pro případnou rekonstrukci nahrávek a jejich opravu, pokud byste z nich chtěli odstranit šumy nebo jiné rušení, které se vyskytují ve velmi hlasitém prostředí.

Brýle s mini kamerou nebo propiska s diktafonem? Propiska má funkci aktivace nahrávání zvukem, díky níž jí můžete ponechat v kanceláři nebo v konferenčním sále, když si odskočíte na toaletu. Dozvíte se, jestli jsou spolupracovníci za vašimi zády fér. I stěny mají uši.

3. Šifrovaný telefon

Zavřít se v pracovně, odejít stranou, zapnout rádio nebo ztišit hlas. To jsou časté, ale neúčinné metody, jak zabránit odposlouchávání. Neuslyší vás osoba, která stojí se skleničkou přiloženou ke zdi v sousední místnosti? A co když někdo poslouchá přes klíčovou dírku?

Instalování skrytých odposlechů a mikrokamer v libovolném předmětu běžné potřeby a špionský software do telefonu: to jsou dvě metody odposlouchávání telefonických obchodních hovorů, u nichž by vám únik dat mohl citelně ublížit. Účinné řešení problému odposlechu představuje šifrovaný telefon Enigma E2, nesoucí jméno nejslavnějšího německého šifrovacího stroje.

Enigma E2 je klasický telefon, který využívá silné šifrovací protokoly typu RSA, AES či SHA256.

Víte, že 2048bitový algoritmus RSA použitý v Enigmě E2, nebyl nikdo prolomen? 256bitový algoritmus AES, který šifruje hlas, používala NSA k ochraně tajných informací a stal se standardem americké federální vlády.

K využívání protišpionážního mobilu nemusíte mít žádné odborné znalosti. Kryptografické funkce jsou nezávislé na GMS modulu, protože je obsluhuje oddělený procesor. Telefonické spojení se šifruje jedním tlačítkem. Snadné je také vytvořit seznam blokovaných příjemců. Pokud Enigma E2 odhalí pokus o neautorizovaný přístup k datům, SIM karta se samočinně zničí.

4. Alkohol tester jako špionážní technika?

Pamatujte si, že bdělost je také střízlivost. Můžete nosit špionské brýle s mini kamerou, používat propisku s mikro diktafonem a telefonovat jen přes Enigmu E2. Pokud ale nebudete 100% ve formě, nebude těžké… abyste se vy sami stali zdrojem nežádoucího úniku informací.

Networking to není jen navazování obchodních kontaktů. Je to také sociální interakce, která se mnohem rychleji navazuje nad sklenkou. Když vám ovšem chybí kontrola, snadno z vás druhá strana vytáhne informace, o nichž byste za střízliva mlčeli. Proto uvedeme ještě praktický alkohol tester Alcofind Pro X5-plus.

Profesionální elektrochemický alkohol tester PRO X-5 určený k osobnímu a profesionálnímu použití má kapesní rozměry a napájí se třemi AAA bateriemi. Je do něj instalován elektrochemický senzor, jako u alkohol testerů uniformovaných složek, který není citlivý na mátovou žvýkačku nebo cigaretový kouř. Je to profesionální zařízení, které ukazuje výsledek s přesností do 0,05‰ v širokém rozsahu od 0 do 5‰, i když nedoporučujeme využívat celou stupnici.

Vyšetření alkohol testerem trvá několik vteřin. Jeho začátek a konec signalizuje tichý zvuk. Jednoduše a rychle si ověříte, jak vysoká je koncentrace alkoholu ve vaší krvi.

Jako střízlivá osoba mezi těmi, kteří přistupují k pití uvolněně, můžete být vy tím… kdo jim rozváže jazyk a nesundá si přitom z nosu špionské brýle 🙂

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit