Samsung s oznamováním nových technologií rozhodně nešetří. Po výkonných tabletech totiž přichází i nová generace cenově dostupných mobilů – Galaxy A33 a A53. Ta vsází zejména na vysoce kvalitní až 64megapixelový foťák, kompaktnost, rychlejší systém i ekologické zpracování.

Na začátku února Samsung představil nové tablety série Galaxy S včetně doposud největšího modelu Ultra. Galaxy S v Samsungu označuje jak u tabletů, tak u mobilů nejvýkonnější třídu. Řada Galaxy A je oproti ní znatelně dostupnější a jejím hlavním cílem je dodat uživatelům co nejlepší poměr cena/výkon. Co tedy nabízejí nejnovější kusy Galaxy A33 5G a A53 5G?

Dechberoucí fotoaparát i výkon v ekologickém balení

Oba modely nabízejí nový vysoce výkonný 8jádrový procesor s frekvencí 2,4 GHz, baterii s dvoudenní výdrží, funkci 25 W Super Fast Charging pro rychlé dobíjení, podporu 5G, vodotěsnost do 1 metru a hned čtveřici zadních fotoaparátů plus jeden přední. Rozdíly pak najdeme v kvalitě čoček, displeji a operační paměti.

Zatímco hlavní fotoaparát modelu A33 disponuje „pouze“ 48 Mpx a přední 13 Mpx, výkonnější A53 se pyšní 64 Mpx na zadní straně a 32 Mpx vepředu, takže i vaše selfíčka budou v té nejlepší kvalitě. Úhlopříčky displejů jsou téměř stejné (6,4 “ a 6,5 “), ale zatímco A33 nabízí jen 90Hz obnovovací frekvenci u A53 je to až 120 Hz. Oba modely jsou k dostání se 6 GB RAM a až 256GB interním úložištěm. Galaxy A53 však lze zakoupit i ve verzi s 8 GB RAM.

Chvályhodný je pak i přístup k udržitelnosti. Nejenže je balení vytvořeno z papíru z udržitelných zdrojů, ale i samotné telefony v sobě mají komponenty z recyklovaných materiálů (například postranní tlačítka či držáky na SIM karty).

Samozřejmostí je pak plná integrace do ekosystému Galaxy a celá řada dalších užitečných vlastností – umělá inteligence pro vyladění kvality fotek, možnost odemykání pomocí biometrických údajů nebo funkce Private Share, díky které se můžete rozhodnout, kdo a jak dlouho bude mít přístup k vašim datům.

Bezdrátová sluchátka zdarma

Samsung Galaxy A33 5G bude v České republice dostupný v černé, bílé, modré a oranžové variantě od 22. dubna za cenu 8 999 Kč. Samsung Galaxy A53 5G si budete moct pořídit ve stejných barvách už 1. dubna, a to za cenu od 11 499 Kč. Ti, kteří si objednají model Galaxy A53 do 17. dubna navíc obdrží bezdrátová sluchátka Galaxy Buds Live v hodnotě 4 499 Kč jako dárek.

zdroj: TZ

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit