O Eskimo Dance Smack rapuje už ve svém tracku Rave Revoluce z desky Sick, v sobotu 29. 10. se mu ale dostala pocta na Eskimo Dance v Londýně skutečně vystoupit. Takovou příležitost, jakou měl Smack o víkendu v britské metropoli, ještě žádný z českých rapperů nikdy nedostal.

Eskimo Dance, který založil anglický MC Wiley, je grimový festival pojmenovaný podle Wileyho tracku Eskimo z roku 2002. Cílem tohoto eventu bylo dostat “všechny členy scény pod jednu střechu”. Což se mu už pár let úspěšně daří. V roce 2006 mělo Eskimo pauzu, ale od roku 2012 se mu podařilo vrátit se na scénu, kdy se k němu připojila řada populárních anglických MCs.

O tomto halloweenském víkendu se na stagi v Boxpark Croydon v Londýně objevili pro grimové fanoušky známá jména jako President T, Jammer, Novelist, Flirta D, P Money, Milli Major, Rude Kid a samozřejmě Wiley. Smack, který už k nám do republiky dostal například P Moneyho, nečekaně dostal možnost stát vedle těchto důležitých jmen anglického grimu a na pár minut rozhypovat britské fanoušky svými bars.

Videa z akce začala okamžite plnit sociální sítě, především Facebook a Instagram, a po zhlédnutí musí každý fanoušek strašnického krále litovat, že se akce nezúčastnil.

Naštětí pro nás, Smack chystá už tuto sobotu 5. 11. koncert v Roxy, kde s ním na jedné stagi vystoupí opět P Money, nebo například Sir Spyro, Flirta D a Discarda.

smack roxy poster

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit