Kdo byl minulý týden na koncertě Ed Sheerana, tak nemohl nepostřehnout jeho britského kolegu, sympatického písničkáře Ryana Keena. Stejně jako Ed si dokázal pódium získat svým showmanstvím, kterému dopomáhal bubeník opodál.

Kdo ale Ryan Keen vůbec je?

Ryan Keen se narodil v Británii, studoval ve Westminsteru hudební produkci, ale po smrti jeho blízkého přítele si uvědomil, že život je moc krátký a křehký, aby člověk nedělal přesně to, co chce. Tak začal skládat songy a hrát. Po mnoha úspěších i neúspěších začal jezdit jako předskokan svým slavnějším kolegům. Třeba taková Leona Lewis (například Bleeding Love, jestli si pamatujete), díky které měl možnost zahrát si i v proslulé Royal Albert Hall v Londýně. V té hale, ve které se natáčel jeden z posledních koncertů Adele před odchodem z hudební scény.

Nabídka přišla ale i od Ed Sheerana, který Ryana pozval na turné už v roce 2011. Bohužel pro něj si tři týdny před stanovenými termíny ošklivě pořezal žíly, při špatném otevírání láhve vína. Ryan se tak musel znovu naučit hrát na kytaru, protože tak jak byl zvyklý, to už nešlo.

V roce 2014 se konečně dočkal a vydal po mnoha ípíčkách své dlouze očekávané album Room For Light, s kterým se dostal do prodejních hitparád po celém světě. Přišly další návaly fanoušků a nabídky koncertů. Vystupoval též na iTunes festivalu v Roundhouse a tento únor konečně zahrál i u nás svoje první vystoupení.

Nutno dodat, že bude ještě velmi zajímavé sledovat, kam to tento skvělý zpěvák dotáhne.

A jestli můžu říct i svůj osobní názor, tak zpěvák, který za vámi sám přijde před arénu, je prostě borec, který má od namyšlené hvězdy hodně daleko. Vy se na rozhovor s ním můžete kouknout pod článkem.

Oslovil Vás Ryan Keen svojí přirozeností a sympatičností tak jako nás? Sdílejte článek a video na svých profilech sociálních sítí!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit