Při včerejším křtu alba Konzillier jsme před pražským klubem Chapeau Rouge krátce vyzpovídali jeho autora Jimmyho Dicksona, člena rapové crew YZO Empire.

V pátek proběhl v pražském klubu Chapeau Rouge již třetí díl YZOFESTU, na kterém byl tentokrát hlavní hvězdou Jimmy Dickson, který tu křtil svoji desku Konzillier. V minulých dílech YZOFESTU se křtil Logicův mixtape Hráč Roku 3 nebo Jackpotovo album Noční Podnik. Zpět ale k Jimmy Dicksonovi. Kdo to vlastně je?

Jimmy Dickson je rapper a zpěvák pocházející z Hradce Králové. S hudební kariérou začínal ve formaci Zutroy Clique, kterou kromě něj tvořil ještě Logic a Candymane. Po rozpadu této formace založil společně s Logicem 420 movement neboli YZO Empire. V této formaci působí ještě CBCH, Lvcas Dope, Jackpot a producenti Konex, Cassius Cake a Decky. Za svojí kariéru vydal několik alb a mixtapů jako Dickshake, SZMT nebo úspěšné album YZOTAPE s Logicem. Jeho poslední počin nese název Konzillier. Byl vydán v prosinci a na albu se objevili mimo rapperů z YZO Empire i například Fosco Alma z MAAT, Marpo nebo rocková skupina Rybičky 48.

Album Konzillier je dostupné na Blakkshopu. V digitální podobě se pak nachází na iTunesGoogle Play a zdarma je k poslechu na Spotify.

Rozhovor vznikal v přátelské atmosféře. Jimmy byl dobře naladěn a házel jeden vtip za druhým. Před rozhovorem jsme společně zašli na nudle, které si vychutnával i během rozhovoru, což uvidíte sami. Poté Jimmy našel skvělé místo na rozhovor a to před večerkou kousek od Chapeau.

No podívejte se sami a nezapomeňte odebírat náš YouTube kanál, aby Vám žádné podobné rozhovory neunikly!

Dále sleduj také naši facebookovou stránku!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit