Při včerejším křtu alba Konzillier jsme před pražským klubem Chapeau Rouge krátce vyzpovídali jeho autora Jimmyho Dicksona, člena rapové crew YZO Empire.

V pátek proběhl v pražském klubu Chapeau Rouge již třetí díl YZOFESTU, na kterém byl tentokrát hlavní hvězdou Jimmy Dickson, který tu křtil svoji desku Konzillier. V minulých dílech YZOFESTU se křtil Logicův mixtape Hráč Roku 3 nebo Jackpotovo album Noční Podnik. Zpět ale k Jimmy Dicksonovi. Kdo to vlastně je?

Jimmy Dickson je rapper a zpěvák pocházející z Hradce Králové. S hudební kariérou začínal ve formaci Zutroy Clique, kterou kromě něj tvořil ještě Logic a Candymane. Po rozpadu této formace založil společně s Logicem 420 movement neboli YZO Empire. V této formaci působí ještě CBCH, Lvcas Dope, Jackpot a producenti Konex, Cassius Cake a Decky. Za svojí kariéru vydal několik alb a mixtapů jako Dickshake, SZMT nebo úspěšné album YZOTAPE s Logicem. Jeho poslední počin nese název Konzillier. Byl vydán v prosinci a na albu se objevili mimo rapperů z YZO Empire i například Fosco Alma z MAAT, Marpo nebo rocková skupina Rybičky 48.

Album Konzillier je dostupné na Blakkshopu. V digitální podobě se pak nachází na iTunesGoogle Play a zdarma je k poslechu na Spotify.

Rozhovor vznikal v přátelské atmosféře. Jimmy byl dobře naladěn a házel jeden vtip za druhým. Před rozhovorem jsme společně zašli na nudle, které si vychutnával i během rozhovoru, což uvidíte sami. Poté Jimmy našel skvělé místo na rozhovor a to před večerkou kousek od Chapeau.

No podívejte se sami a nezapomeňte odebírat náš YouTube kanál, aby Vám žádné podobné rozhovory neunikly!

Dále sleduj také naši facebookovou stránku!

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?