I když podle počasí už můžeme říct, že je jaro, podle kalendáře je stále zima, a tak vám ukážeme několik ski středisek, která byste měli navštívit. První zastávkou je italský Kronplatz.

kronplatz1
(zdroj: http://www.hotel-hubertus.com/home/)

Kronplatz neboli Plan de Corones je pravděpodobně neoblíbenější a největší středisko z celého komplexu Dolomity Super Ski. Jeho vrcholek je ve výšce 2275  m. n. m. a dá se zde lyžovat na více než 100 km sjezdovek všech úrovní.

Kronplatz nabízí 5 černých sjezdovek, což u Alpských středisek nebývá moc časté. Říká se jim The Black Five. Nejlepší z nich je bezkonkurenčně Sylvester. Je to bývalá závodní sjezdovka a má zhruba 5 km. Další oblíbenou, ale ne už tolik známou sjezdovkou, je Ried, která se na Kronplatze teprve ohřívá, protože byla otevřena až v roce 2011 a málokdo na ni trefí. To má samozřejmě výhodu v tom, že i odpoledne bývá celkem čistá a dá se na ní v klidu zahranit. Taktéž tu najdete snowpark, slalom, několik cvičných luk a každý čtvrtek se ve stanici Olang odehrává freeski show Fire&Ice.

IMG_20150307_160328

Na Kronplatz se určitě vyplatí jet skibusem, protože po tom, co dolyžujete, se určitě budete chtít zastavit v K1 baru, kde hraje hudba, tancují tam K1 holky a na stolech dovádí po pár pivech i lyžaři. Informace o odjezdech a příjezdech skibusů se dozvíte na svých hotelech.

Jediná nevýhoda Kronplatzu spočívá v počasí. Abyste si ho mohli užít se vším všudy, mělo by být jasno nebo alespoň oblačno. Když počasí nevyjde, tak nahoře je “bílá tma”, fouká silný vítr a lyžovat se dá pouze v údolí.

Příště se podíváme na nějaké středisko, kde si dobře zalyžujete, i když to počasí zrovna nevyjde.

A jaké máte zkušenosti s lyžovačkama na Kronplatze vy?
Pište nám do komentářů nebo na náš Facebook!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit