I když podle počasí už můžeme říct, že je jaro, podle kalendáře je stále zima, a tak vám ukážeme několik ski středisek, která byste měli navštívit. První zastávkou je italský Kronplatz.

kronplatz1
(zdroj: http://www.hotel-hubertus.com/home/)

Kronplatz neboli Plan de Corones je pravděpodobně neoblíbenější a největší středisko z celého komplexu Dolomity Super Ski. Jeho vrcholek je ve výšce 2275  m. n. m. a dá se zde lyžovat na více než 100 km sjezdovek všech úrovní.

Kronplatz nabízí 5 černých sjezdovek, což u Alpských středisek nebývá moc časté. Říká se jim The Black Five. Nejlepší z nich je bezkonkurenčně Sylvester. Je to bývalá závodní sjezdovka a má zhruba 5 km. Další oblíbenou, ale ne už tolik známou sjezdovkou, je Ried, která se na Kronplatze teprve ohřívá, protože byla otevřena až v roce 2011 a málokdo na ni trefí. To má samozřejmě výhodu v tom, že i odpoledne bývá celkem čistá a dá se na ní v klidu zahranit. Taktéž tu najdete snowpark, slalom, několik cvičných luk a každý čtvrtek se ve stanici Olang odehrává freeski show Fire&Ice.

IMG_20150307_160328

Na Kronplatz se určitě vyplatí jet skibusem, protože po tom, co dolyžujete, se určitě budete chtít zastavit v K1 baru, kde hraje hudba, tancují tam K1 holky a na stolech dovádí po pár pivech i lyžaři. Informace o odjezdech a příjezdech skibusů se dozvíte na svých hotelech.

Jediná nevýhoda Kronplatzu spočívá v počasí. Abyste si ho mohli užít se vším všudy, mělo by být jasno nebo alespoň oblačno. Když počasí nevyjde, tak nahoře je “bílá tma”, fouká silný vítr a lyžovat se dá pouze v údolí.

Příště se podíváme na nějaké středisko, kde si dobře zalyžujete, i když to počasí zrovna nevyjde.

A jaké máte zkušenosti s lyžovačkama na Kronplatze vy?
Pište nám do komentářů nebo na náš Facebook!

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE