Petr Průša alias HandyBeatz – teprve sedmnáctiletý kluk, který produkuje hudbu známým jménům jako například Aless z Podzemgangu, Majselfovi a dalším, přichází se svým vůbec prvním producentským albem. Jak se jeho album bude jmenovat, kde proběhne křest a na jaké hosty se můžeme těšit? Více v rozhovoru!

Ahoj, dokázal bys těm, co tě ještě neznají, říct, kdo je HandyBeatz a odkud se vzal tvůj pseudonym?

Čau čau, hele HandyBeatz je normální sedmnáctiletý kluk z Prahy, který se věnuje hudbě, co nejvíce to jde. A co se týká mého pseudonymu, tak vznikl úplnou náhodou. Byli jsme s kamarádama na bytě a nahazoval jsem různý jména, co bych mohl mít. A tenkrát mi někdo řekl, že jsem šikovný, tak jsem si našel překlad do angličtiny – handy – a vzniklo z toho HandyBeatz. Původně to bylo Handy Hands ale pak jsem si to hned změnil. To je asi tak všechno.

Jak dlouho se věnuješ produkci a s kým vším spolupracuješ? Je mezi nimi i někdo ze zahraničí? Věnuješ se jenom hiphopovým beatům?

Produkci se věnuji necelé 4 roky. Spolupracuji nejvíce s mladým rapperem, co si říká HopeKing. Dále je to například rapperka Aless, Dawe White z Kali Records, rapper Vladis a spousta dalších, ale to bychom tu byly dlouho. Co se týče zahraničí, tak spolupracuji s rapperem z LA, který se jmenuje Lil Zeno, různá beats collaba mám i s producentama například z Brooklynu.

Určitě nedělám jenom hiphop nebo trap, ale baví mě i r’n’b nebo pop.

Účinkoval jsi na nějakém albu – kromě toho svého?

Účinkuji na novém albu Aless, který nese název 18, anebo na mixtapu Hopekinga – Process/2027155. Tenhle rok toho bude určitě více, ale zatím nemůžu nic moc prozradit, protože i když spousta interpretů na albech dělá, ještě o tom nic oficiálně nezveřejnili.

Jaký název ponese tvé první producentské album? A jak tě ten název napadl?

Moje album ponese název “REAL SENSE”. Ten název je založený na konceptu celého alba. Vyjadřuje to, čeho se budou tracky týkat a jakej vibe budou mít všechny moje beaty.

Na koho se na albu můžeme těšit? Plánuješ po zveřejnění albumu nějaký křest?

Hele co můžu říct, tak na albu se objeví Dawe White, Vladis, HopeKing, SenseySyfu a spusta dalších jmen, nemůžu říct přesně která, ale půjde opravdu o velká jména cz/sk scény. To se dozvíte, až vydám tracklist, což bude brzy. Každopádně na 100 % můžu říct, že je opravdu na co se těšit. A ten křest plánuji na konec roku v nějakém pražském klubu, ale ještě nedokáži říct, kde to bude.

Jak si představuješ svoji budoucnost? Přeci jen je ti teprve 17 let a už toho máš za sebou dost.

Svoji budoucnost si představuji asi tak, že mám spoustu cílů, kterých bych chtěl na CZ/SK scéně dokázat, mezi nimi je například vytoužená spolupráce s Kontrafaktem, nebo sen se hudbou živit, ale to je ještě daleko přede mnou, a já doufám, že mi to jednou vyjde.

Chceš říct něco na závěr?

Chtěl bych poděkovat redakci CZECHMAG za pěkný rozhovor, chci poslat s/o Elusive crew, který mě zásobují super hadry. Určitě chci poslat s/o Hopekingovi a všem lidem, kteří jsou okolo mě a snaží se mě jakkoliv podporovat, toho si vážím! Ještě jednou díky moc za rozhovor a těšte se na album!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit