Možná Vám jeho jméno nic neříká, možná Vám stále nic neříká ani jeho obličej, ale buďte si jisti, že jeho vystavované fotografie Vám toho řeknou víc, než jen budete chtít.

Roger Ballen se původně narodil v New Yorku, avšak už více než 30 let žije a pracuje v Jižní Africe, odkud také pochází většina jeho tvorby v podobě černobílých fotografií. Dnes se na něho svět dívá jako na jednoho z nejvýznamnějších současných  světových fotografů.

Výstava s názvem Roger Ballen’s Shadowland 1982 – 2014 přináší do Prahy okolo 200 vybraných fotografií za uplynulých 40 let tvorby. Jedná se o černobílé fotografie zachycující zejména lidi žijící na okraji jihoafrické společnosti. Umělecká tvorba ve vás zanechá možná i poněkud depresivní, až strašidelný dojem. No, posuďte sami…

zdroj: www.guim.co.uk
zdroj: www.popphoto.com

Výstava už běží v plném proudu v galerii Kafkova domu na náměstí Franze Kafky na Praze 1. Bohužel fotografie se dlouho nezdrží a 16. března výstava skončí. Pro milovníky fotografií je možnost od 19. až 23. 2. komentované prohlídky, besedy se samotným autorem včetně autogramiády.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?