Možná Vám jeho jméno nic neříká, možná Vám stále nic neříká ani jeho obličej, ale buďte si jisti, že jeho vystavované fotografie Vám toho řeknou víc, než jen budete chtít.

Roger Ballen se původně narodil v New Yorku, avšak už více než 30 let žije a pracuje v Jižní Africe, odkud také pochází většina jeho tvorby v podobě černobílých fotografií. Dnes se na něho svět dívá jako na jednoho z nejvýznamnějších současných  světových fotografů.

Výstava s názvem Roger Ballen’s Shadowland 1982 – 2014 přináší do Prahy okolo 200 vybraných fotografií za uplynulých 40 let tvorby. Jedná se o černobílé fotografie zachycující zejména lidi žijící na okraji jihoafrické společnosti. Umělecká tvorba ve vás zanechá možná i poněkud depresivní, až strašidelný dojem. No, posuďte sami…

zdroj: www.guim.co.uk
zdroj: www.popphoto.com

Výstava už běží v plném proudu v galerii Kafkova domu na náměstí Franze Kafky na Praze 1. Bohužel fotografie se dlouho nezdrží a 16. března výstava skončí. Pro milovníky fotografií je možnost od 19. až 23. 2. komentované prohlídky, besedy se samotným autorem včetně autogramiády.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit