Kniha, kterou zná celý svět. Kniha, která změnila pohled na sex milionům lidí. Teď byla zfilmována a dnes má premiéru v českých kinech!

Kniha E.L. James sklidila po světě obrovský úspěch. Dočkala se i dvou pokračování, Fifty Shades Darker a Fifty Shades Freed. Všechny tři získaly titul #1 New York Times Bestseller. Co ale stojí za takovým úspěchem? Pojďme se na to podívat.

Příběh pojednává o mladé reportérce Anastasii Steele a Christianu Greyovi, bohatém podnikateli se zvláštními choutkami. Když jednoho dne Anastasie dostane přiležitost udělat s Christianem interview pro studentský časopis do kterého píše, okamžitě se jí chytí. Christian na ni působí jako pohledný, chytrý, mladý muž s velkými ambicemi, avšak oplývá tajemnem. To mladou a nezkušenou Anastasii začne přitahovat a časem jím začne být skoro posedlá. Christiana zase přitahuje její osobnost, krása a nevinnost. Chce ji a nemůže si pomoct. Ovšem pouze za jeho pravidel. Anastasie postupem času odhaluje Christianovy erotické choutky a praktiky, což jí přináší šokující pocity, ale zároveň i vzrušení. Není si jistá, zda-li je to to, co chce. Není mu však schopna odolat.

Máme pro Vás také několik zajímavých faktů k filmu, které by Vás mohly zajímat:

  1. Majitel hotelu v oblasti Lake District vyměnil všechny bible v pokojích za knihu 50 odstínů šedi.
  2. Existuje dokonce i víno s názvem “50 odstínů šedi”. Červené se nazývá “Červený satén” a bílé “Bílé hedvábí”.
  3. Australský výrobce her vyrobil stolní hru s názvem “Fifty Shades of Grey Party Game“. Hra je však určena pouze pro dívky.
  4. Známá americká celebrita Oprah Winfrey je velká milovnice knižní trilogie.
  5. Trailer k filmu se stal nejsledovanějším trailerem roku. A to za méně než týden od vydání.
  6. Kniha byla přeložena do více než 50 jazyků.
  7. Prodalo se přes 100 milionů výtisků po celém světě. Překonalo to i Harryho Pottera a Relikvie smrti nebo sérii Twilight.

Zde si můžete prohlédnout 50 odstínů šedi v číslech.

Oficiální soundtrack ke stažení na iTunes a na Google Play.

A jak se Vám líbí tato kontroverzní kniha? Zašli byste se na film podívat do kina? Pište do komentářů!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit