Kniha, kterou zná celý svět. Kniha, která změnila pohled na sex milionům lidí. Teď byla zfilmována a dnes má premiéru v českých kinech!

Kniha E.L. James sklidila po světě obrovský úspěch. Dočkala se i dvou pokračování, Fifty Shades Darker a Fifty Shades Freed. Všechny tři získaly titul #1 New York Times Bestseller. Co ale stojí za takovým úspěchem? Pojďme se na to podívat.

Příběh pojednává o mladé reportérce Anastasii Steele a Christianu Greyovi, bohatém podnikateli se zvláštními choutkami. Když jednoho dne Anastasie dostane přiležitost udělat s Christianem interview pro studentský časopis do kterého píše, okamžitě se jí chytí. Christian na ni působí jako pohledný, chytrý, mladý muž s velkými ambicemi, avšak oplývá tajemnem. To mladou a nezkušenou Anastasii začne přitahovat a časem jím začne být skoro posedlá. Christiana zase přitahuje její osobnost, krása a nevinnost. Chce ji a nemůže si pomoct. Ovšem pouze za jeho pravidel. Anastasie postupem času odhaluje Christianovy erotické choutky a praktiky, což jí přináší šokující pocity, ale zároveň i vzrušení. Není si jistá, zda-li je to to, co chce. Není mu však schopna odolat.

Máme pro Vás také několik zajímavých faktů k filmu, které by Vás mohly zajímat:

  1. Majitel hotelu v oblasti Lake District vyměnil všechny bible v pokojích za knihu 50 odstínů šedi.
  2. Existuje dokonce i víno s názvem “50 odstínů šedi”. Červené se nazývá “Červený satén” a bílé “Bílé hedvábí”.
  3. Australský výrobce her vyrobil stolní hru s názvem “Fifty Shades of Grey Party Game“. Hra je však určena pouze pro dívky.
  4. Známá americká celebrita Oprah Winfrey je velká milovnice knižní trilogie.
  5. Trailer k filmu se stal nejsledovanějším trailerem roku. A to za méně než týden od vydání.
  6. Kniha byla přeložena do více než 50 jazyků.
  7. Prodalo se přes 100 milionů výtisků po celém světě. Překonalo to i Harryho Pottera a Relikvie smrti nebo sérii Twilight.

Zde si můžete prohlédnout 50 odstínů šedi v číslech.

Oficiální soundtrack ke stažení na iTunes a na Google Play.

A jak se Vám líbí tato kontroverzní kniha? Zašli byste se na film podívat do kina? Pište do komentářů!