Holešovické kulturní centrum Vnitroblock hostí pravidelně výstavy mladých českých a slovenských výtvarníků. Další z nich bude k vidění od 6. února a představí tvorbu sourozenců Lukáše a Katky Pohánkových, kteří vypráví příběh street-artu z netradiční perspektivy – v interiérovém prostředí.

Bývalá tovární hala Vnitroblocku je vzpomínkou na zašlou slávu dob minulých. Jsou to právě industriální čtvrti a okrajové části měst, které daly zrodu graffiti tak, jak je dnes známe. To stalo životní ideologií několika generací. Mladý umělec Lukáš Pohánka se graffiti věnuje už od dětství, postupně se však přesunul k tvorbě kombinovaných technik na plátně, asambláží a plastických objektů. Pracuje často s betonem, který reprezentuje hlavní médium ulice a veřejného prostoru. Nadcházející výstavě s názvem PO2 dominuje neónový triptych G Tribute, ve kterém recykluje plechovky pražského writera GEE a přetváří je v nové médium, skrze které znovu vdechuje život jinak krátkodobému pouličnímu umění. Vzniká tak pozoruhodné dílo, jehož fragmenty zaznamenávají tvorbu díla původního.      

 

Katka pochází stejně jako Lukáš z Martina na Slovensku, kde měla první možnost objevit street-art a jeho různé projevy. V průběhu své osobní cesty se seznámila s velkým množstvím dalších uměleckých směrů, z nichž ji inspirovaly především futurismus, etnické africké a jihoamerické umění, abstraktní expresionismus a kinetické umění. Její díla jsou laděna do geometrických kompozic, které mají vyjadřovat klid, nadšení a radost ze života.

Vernisáž výstavy proběhne v úterý 6. února od 19 hodin. Na vernisáži rovněž vystoupí světově uznávaný experimentální breakdancer a výtvarník Kristián Mensa se svou taneční performance.

Odkaz na Facebook událost: www.facebook.com/events/748527248677171

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit