Charismatický atlantský rodák vypustil do světa vysoce očekávaný projekt, který by měl nabízet hodně originální zážitek. Young Thug totiž servíruje z velké části zpívané, R&B, pop-country-rapové album nabité emocemi, které opět reprezentuje jeho tvůrčí osobnost a nenapodobitelnost.

Na tohle album jsem se opravdu těšil, jelikož Thugger patří k velice produktivním, originálním a inovativním autorům dnešní doby. Jeho originalita a kreativita je právě to, co je na jeho tvorbě tak lákavé. Už od počátku se tento projekt nesl v duchu značné originality. To je také víceméně důvod, proč jsem si ho vybral pro recenzi v době, kdy vydával album také například 2 Chainz. BTG je Jefferyho první projekt roku 2017.

O produkci se postarali 3 autoři, jmenovitě Drake, Wheezy a London On Da Track. Což samo o sobě už vzbuzuje zvědavost. Album obsahuje 14 tracků a můžeme na něm najít featuringy autorů, jako jsou např. Future, Snoop DogLil Durk, Millie Go Lightly a další. Další zajímavostí je, že některé tracky údajně pochází až z roku 2015 a byly teasovány na Instagramu a Snapchatu. Už podle všech informací, coveru a názvu alba je jasné, že opravdu půjde o něco speciálního.

Jsem si jist, že pohledy na BTG jsou různorodé. Young Thug zkrátka vytvořil album, které svojí originalitou a konceptem značně vybočuje z řad. Po celou dobu se album nese na vlně velmi pozitivního feelingu a hlubokých emocí. Zároveň se nebojí jít někdy hlouběji a vytvořit tak deep atmosféru. To všechno v kombinaci s autorovou klasicky originální flow, moderním melodickým soundem, nově i zpěvem a kytarami, které vytváří skvělou atmosféru. V součtu tedy dostanete projekt, ve kterém se mísí několik žánrů, které ovšem dokázal autor skvěle a originálně zkombinovat. Vytváří tak povedený koncept inovativního alba, dostupného i pro doposud neoslovené posluchače. Myslím si, že od alba Barter 6 (2015), kdy nastal poměrně chaotický release projektů, je právě tento jeden z Jefferyho nejoriginálnějších. A originalita se (především dnes) cení.

Hodnocení: 8/10

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit