V roce 2015 vydali bratři Swae Lee a Slim Jimmy svoje první album Sremmlife s bangery jako No Type nebo No Flex Zone a rok na to vydávají jeho follow-up.

COVER

O coveru toho nejde zase tak moc říct. Vidíme tam oba bratry zády k sobě, bílé pozadí. Sremmlife. To jsou oni!

PRODUKCE

První track Start a Party produkoval Pluss, který má na svědomí Formation od Beyoncé nebo mimo jiné ještě další track na albu Sremmlife 2 – Just Like Us – kde s ním spolupracoval Mike WiLL, který má na albu na svědomí věcí víc, třeba Real Chill, colab beat mezi ním a 30 Roc (T-Wayne – Nasty Freestyle), By Chance, Look Alive, kde má credits i Shod a Louie Ji. Dále produkoval i track Black Beatles (na který se nedávno točil videoklip), Shake It Fast se Steve “The Sauce” Hybickim, Set the Roof s DJem Mustardem.

O Came a Long Way se postaral The Martianz, jehož beats si za přijatelnou cenu můžete i vy sami pořídit zde. Now That I Know. Opět Mike WiLL, společně se Scoolym, který se podílel zatím jen na tomto songu a dalším tracku z alba Do Yoga společně s Mike WiLLem a Resource. Na skladbu Over Here (prod. Marz, Mike WiLL Made It, P-Nasty) byl releasenut klip na stránkách overhere.tv, kde si klip můžete na svých mobilních zařízeních přehrát. Swang je jeden z opravdu mála tracků, ve kterém na produkci nijak nespolupracoval Mike WiLL, ale producent P-Nasty (Miley Cyrus – We Can’t Stop). Deluxe verzi alba Rae Sremmurd uzavírají klidnou věcí Just Like Us (prod. Mike WiLL, Pluss). Patti Cake a Pole Code jsou dva poslední Target-Exclusive songy, tedy songy exluzivně dostupné na CD v obchodní síti Target v USA. Pole Code produkoval Marz a Patti Cake Marz s P-Nastym.

Oproti Sremmlife (1) tu tedy není tolik rozličných produkcí, opravdu jen od Mike WiLLa. Buď beat dělal někdo jiný a nebo si někoho méně známého (nebo i podobně – viz DJ Mustard) přivedl na “pomoc”.

FEAT.(S)

Jeden vězení tento rok opustil, druhý tam možná stráví i pár desítek let. Že nevíte. o kom je řeč? No přeci o trapovém královi Gucci Mane-ovi a floridském XXL Freshmanovi Kodak Black-ovi. Banger Real Chill s Kodakem?

Slim Jimmy tam má vtipný punchline. Jelikož Sremmlife bylo pro dvojici velmi, velmi úspěšným počinem, který jim také přinesl velmi, velmi moc peněz, Jimmy říká, že si může pořídit tak drahé hodinky, že se cítí jako Ben 10, takže asi něco takového. Jestli někdo neví, kdo nebo co to je Ben 10, tak to je animovaný pořad, vysílaný na televizních obrazovkách kanálu Cartoon Network od roku 2005 do roku 2008, kdy seriál – naštěstí – skončil. V roce 2007 vznikl i příšerný film Ben 10: Race Against Time… Počkat, počkat…O tom se tu bavit vlastně nemusíme. Jdeme dál.

Kodak ve své části cituje ostatní, kteří mu říkají, aby zpomalil (což asi měl, když mu hrozí až 30 let vězení, heh) a že si má dát chill pill – Xanax. Odkazuje také na film Kill Bill – They know I would Kill Bill (hit him). Zmiňuje i (nečekaně) marihuanu, drogu, kvůli které byl ve vězení předtím, než z ní vlastně ani neodešel, jelikož mu mezitím přišli na další zločiny, ve kterých měl prsty. Sad story pro tohoto nadějného 19 letého rappera.

Gucci Mane je doma a rozdává featurings jako pošťák letáky. Už teď asi nejdou spočítat na prstech jedné ruky, natož možná i obou. Skladba Black Beatles je asi moje nejoblíbenější skladba z alba a ještě dlouho budu mít ten catchy refrén v hlavě, takže jsem i proto rád, že Rae s Guccim na tento song natáčí videoklip – respektive ten je pravděpodobně již natočen, nezbývá nám nic jiného, než čekat, až se sestříhá a doladí.

Už podle názvu vidíte, ke komu se tihle 4 – Rae, Guwop, Mike WiLL – přirovnali. Nevíte???

ff533da9bd2967f822d754232657e6b7.708x708x1

Black Beatles in the city be back immediately to confiscate the moneys

Gucciho oblíbená barva? Ne, není to zelená – barva peněz – ale žlutá, což zmiňuje jak tady, tak v tracku Lemonade, kde ve videoklipu – který je již slušných 7 let venku – je opravdu hodně žluté barvy.

Juicy J a Rae Sremmurd spolu spolupracovali již na songu Already, který je z Juicy J-ova mixtape Blue Dream And Lean 2, kde bratři vypadali ještě takhle:

juicy-j-2

Shake It Fast. Snadno zapamatovatelný a chytlavý refrén, o který se postaral Slim Jimmy, a špičkový trapový beat. Kdo ho má na svědomí? S dovolením odpovím v angličtině. Mike WiLL Made It. Kolikrát se v tomtu songu řeklo slovo shake? Můžete nám to napsat do komentářů a kdo to napíše správně, vyhrává zlatého bludišťáka. Imaginárního, ještě dodám.

Lil Jon? To jméno mi něco říká. Jeho hlas můžete přeci znát z klubového songu Turn Down For What, který má na YouTube před půl miliardy views!

Tak přesně tenhle Lil Jon propůjčil svůj hlas na další klubový song Set The Roof, ke kterému je i šílený party videoklip, kde se objeví např. různí hadi, různé ženy a i nějaký ten mimozemšťan. Prostě klasická Sremmurd party, jak má být.

To nejlepší na konec? Vůbec. Spíš nejhorší. Over Here? Ach jo. Proč? Sám nevím. Když se podíváte na samotný klip, vypadá to, jak kdyby někdo zrovna zjistil, co to je Adobe After Effects. Není to jen klipem, refrén mě osobně trhá uši a Bobo Swae? Jestli Rae Sremmurd v tomto songu měli aspoň něco dobře, tak to byla energie, kterou Bobo rozhodně nemá a jen to jméno mluví za vše…

HODNOCENÍ

Sremmlife 2 byl pro mě před vydáním projektem, na který jsem se vůbec netěšil a chtěl jsem mu nadělit hodně špatnou recenzi. Karty se však obrátily a Rae Sremmurd nám přináší Sremmlife verzi pro tento rok, kde je jedna polovina alba plná songů do klubů a druhá taková víc klidnější, spíše na domácí poslech. Všechny songy – až na Over Here – mě baví, i featurings – až na Bobo Swae – jsou super a kolik % tedy na konec dostane Sremmlife 2?

93 %

 

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit