Když jde o celodenní chození po městě, máme všichni jasno, jaké boty hledáme – musí být hlavně pohodlné. Dylan Raasch, designér Nike Roshe Two a předchozího modelu Nike Roshe One, vysvětluje, jaké jsou hlavní tři zákony pohodlí. „To, že se bota přizpůsobí, neznamená vždy, že bude i pohodlná, je to celé složitější,“ říká.

Podrážka, která kombinuje stabilitu, podporu a dobré odpružení

Nike Roshe Two v podrážce kombinuje hned několik inovativních prvků. V horní části se nachází hustá paměťová pěna, ohebnost nejspodnější vrstvy pak zajišťuje podešev, která je mřížkou rozdělená na více částí. Ta střední je vyplněná novým type Nike IU pěny, která se v podrážce nachází v třech různých hustotách tak, aby materiál co nejlépe plnil svojí funkci na daném místě. Nízká hustota zaručuje pohodlí a odpružení, vyšší naopak ochranu před nárazem.

Svršek boty, který dokonale padne

„Boty, které chcete nosit celý den, by vlastně měly být jako rukavice na nohu, musí se přizpůsobit,“ říká Raasch. Designéři se tedy museli zaměřit hlavně na kvalitu materiálů. Nike Roshe Two má minimalistický svršek a pohodlí zajišťuje dodatečná vrstva pěny.

Systém, který zvládne celodenní nošení

“Pokud bude bota pohodlná i po dlouhém, náročném dni, pak jsme udělali naší práci správně,” potvrzuje Raasch důležitost odolnosti. Bota určená na celodenní nošení musí být schopná zvládnout například otok nohy nebo zvyšující se teplotu. Kvůli tomu je svršek prodyšný a pružný.

Nike Roshe Two jsoikeu od 25. srpna dostupné v Nike Tech Book. Od 1. září budou také k dostání na nike.com, u vybraných prodejců a v aplikaci SNKRS.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit