Přehnané požadavky, naděje a nátlak mohou být pro lidskou psychiku až děsivě nebezpečné. Obzvláště na psychice dospívajícího dítěte, které si nepřeje nic jiného, než aby si o svém osudu rozhodlo samo. To se ovšem v případě rodiny Leeových nestane.

Rodina Leeových vypadá navenek naprosto dokonale. Ovšem jen navenek. Ve skutečnosti jsou rodinou rozvrácenou, s neuskutečněnými sny a přehnanými požadavky. Rodiče proto vkládali své naděje a sny do jejich dcery Lydie a očividně ji vyvyšovali nad její dva sourozence, Natha a Hannu. Zatímco máma Marylin vidí v Lydii budoucí lékařku, kterou se v minulosti chtěla stát, její táta James si zase přeje, aby Lydia byla oblíbená a měla spoustu kamarádů, což si koneckonců přál sám James, ale kvůli tomu, že byl jediným Číňanem mezi spoustou amerických dětí, tak se mu to nepovedlo.
Možná právě tohle všechno dohnalo Lydii k tomu, aby byla nalezena mrtvá na dně jezera.

Postupně se nám odhalují pohledy celé rodiny na tuto záhadnou smrt – nebo spíše “záhadnou” v uvozovkách. Na první pohled dokonalá rodina má přece jenom nějaké šrámy. Kde jsou ovšem počátky této zkaženosti? V Marylin, která si i přes matčiny výtky vzala jejího profesora s čínskými kořeny a vzdala se své vysněné kariéry? Nebo snad v Jamesovi, který jí miloval tak moc, že jí nezabránil ve svatbě, i když věděl, že s ním bude mít těžký život? Nebo snad v očividném upřednostňování Lydie nad jejími sourozenci? To nikdo neví. Jedno je ale jisté – Lydia už toho měla dost. Ale to si její rodiče neuvědomují. Stejně tak, jako si neuvědomují, že životy jejich ostatních dětí jsou taky důležité.

Výborná kniha od (mně neznámé) spisovatelky si rozhodně zaslouží vysoké místo na mém žebříčku nejlepších knih. Kniha mě naprosto odrovnala – čekala jsem, že to bude prvoplánová detektivka s vrahem, který byl zřejmý už na začátku – nebo přesněji řečeno s vrahem, kterého byste na začátku knihy vůbec netipovali jako vraha. Znáte tyto typy knih, je to tak? Everything I Never Told You je ovšem něco úplně jiného. Ukazuje nám totiž, jak moc může člověka zničit neúměrný tlak na jeho vlastní osobu.

Jak moc může člověka zničit touha po dokonalosti.

zdroje – náhledový obrázek:
goodreads.com

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit