Dnešní svět je ovlivněn a řízen sociálními sítěmi, kam každý z nás čas od času přidá nějaký ten příspěvek nebo fotku bez přemýšlení, jaké by to mohlo mít následky. Co když je to ovšem pro někoho jiného velmi věrný zdroj informací? Takový, na jehož základě by vás mohl někdo dokonce sledovat?

zdroj: xoxoafterdark.com
zdroj: xoxoafterdark.com

Kniha s příhodným názvem You je prvotinou americké spisovatelky Caroline Kepnes. Už dávno není neobvyklé, že ženy vypráví příběhy z mužské strany, nejinak tomu bylo i tady. Hlavní postavou příběhu je na pohled vcelku sympatický a vtipný Joe pracující v malém knihkupectví v New Yorku. Změní se mu život, když se ve dveřích objeví krásná dívka, která ihned upoutá jeho pozornost. Je mladá a hlavně nesmírně sexy. Tato dívka ale udělá jednu velkou chybu, bez toho, aniž by si to nějak uvědomovala – podepíše se mu na účet. Její jméno – Guinevere Beck (ale Guinevere nikdy nepoužívejte, oslovujte jí prostě Beck) je pro Joea jakousi bránou do zvráceného a chorobného sledování – jednoduše řečeno – stalkingu. Během pár minut si najde účet na Twitteru, díky němuž zjistil, kde bydlí (a to vše pomocí jednoho nejednoznačného příspěvku!) a když Beck po pár týdnech sledování ,,shodou náhod” zachrání život, zmocní se jejího mobilu a začne sledovat i e-maily a esemesky. Beck se mezitím začne s Joem sbližovat a věří mu čím dál více. Kdyby ale viděla, jaké hrozné, sprosté a zvrácené myšlenky se Joeovi míhají v hlavě každou vteřinu, ihned by ho nechala zavřít do blázince. Cokoliv Joe udělá (i kdyby to byla například vražda), je přeci pro dobro Beck. Na tom není nic špatného.

Spoustu čtenářů tuto knihu řadící se do žánru psychothriller označuje jako ,,vrstevnici” knihy Zmizelá od Gillian Flynn (známá spisovatelka psychothrillerů), mnozí ji dokonce ještě nad Zmizelou vyzdvihují. I přesto, že tento více než čtyřsetstránkový román obsahuje hodně překvapivých momentů a příběh má spád, výše zmíněnou Zmizelou to, dle mého názoru, nepřekoná. Hlavní postava celý příběh nevypráví nám, ale samotné Beck, avšak i přesto jsme do děje vtaženi a ten nás nepustí, dokud knížku nepřečteme do konce. Garantuji vám, že stále budete měnit teorie, jak to vlastně celé dopadne. A otevřený konec je třešničkou na dortu.

Ať už budete cestovat kamkoliv, radši se za sebe ohlédněte…

zdroj – náhledový obrázek:
i.huffpost.com

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit