Je to už měsíc, co vydal Otis (známý taky jako Otecko), člen slovenské rapové skupiny H16, své druhé solo album. Jaké jsou na něj ohlasy s odstupem času?

Psal se rok 2011, když představil Otecko svoje debutové album s názvem „To som ja“. Uplynuly 4 roky a přichází druhé solo album s názvem „OTIS“, které vzbudilo dle mého názoru mnohem větší vlnu názorů a komentářů. Je hned několik důvodů proč tomu tak je. První je asi ten, že Otis za tyto 4 roky vyspěl, což je znát i na samotném coveru alba, a oblékl album OTIS do poněkud temnějšího kabátu.

Dalším důvodem jsou podle mě na dnešní dobu jedny z nejkvalitnějších produkcí na cz/sk scéně, o které se postarala dnes už známá jména jako SpecialBeatz, Dalyb ze skupiny HahaCrew , dvorní produdent H16 Grimaso, nebo samotná legenda DJ WICH. Také s featuringy album nezaostává, právě naopak. Oteckovi pomáhají s jeho počinem jména jako PIL C, ELPE, SUPA a zřejmě nejslavnější člen skupiny H16 Majk Spirit. 

Největší úspěch z celého alba sklidil song „JA VS CELÝ SVET“, jehož klip má na YouTube už přes milion zhlédnutí.

Myslím, že Otis svým albem maximálně uspokojil svoje stávající fans, ba co víc, získal mnoho nových. Celkově je album velmi pěkně koncipované a není založené jen na hvězdných featech, ale také na Oteckovi samotném. Což by měl být vždy základ, stejně jako Otisovy legendární punchlines, kterých určitě najdete v albu dostatek.

„Som pod tlakom jak sprej“ aneb nádherný Dalybův beat.

Závěrem nebudu hodnotit od 1 do 10, ale radši napíšu, že Otis nám ještě určitě může ukázat víc, a pokud se bude pořád stejně pozitivně vyvíjet, můžeme se jen těšit na jeho další album.

Dočká se track s ELPEM na refrénu i klipu ? 

A jak hodnotíte Otisovo album Vy? Napište nám do komentářů!

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?