Recenze: Autokamera Lamax Drive C3

Může být autokamera za 1200,- dobrá?

Nejlevnější segment autokamer má nového zástupce od LAMAX Electronics. V autě mi stačí pouze základní zařízení, nemám speciální požadavky. I přesto jsem byl zvědavý, jak budu s tak levnou kamerou spokojený.

Obsah balení a první dojmy

Kamera  C3 využívá stejného těla jako C7, což je dobrá zpráva, protože DRIVE C7 je velmi oblíbená autokamera právě i co se týká ergonomie a pohodlí při používání. Já můžu tuto stránku věci také potvrdit a kameru doporučit. Upevnění do držáku je pohodlné, není problém to zvládnout jednou rukou „bez dívání“. Kamera v držáku drží pevně a tlačítka jsou velká a logicky rozmístěná, takže i samotné nastavení a manipulace na cestách je hračkou.

LAMAX_C3_box

V balení jsem nalezl kameru, 2x držák na sklo, usb kabel, praktický pytlík na kameru, samolepky a další drobnosti a rychlého průvodce nastavením. Ten byl v angličtině, což mi problémy nečinilo. Online je ke stažení plná mnohojazyčná verze, ve které naleznete opravdu vše. Já si vystačil s rychlými instrukcemi. Někdo by toto ale mohl považovat za nedostatek. Jednoznačné plus je pak druhý držák na sklo s 3M samolepkou. Je velmi malý a lze ho umístit na všechny plochy, které nejsou hladké jako sklo, takže by přísavka byla nepoužitelná.

Nastavení kamery a její instalace

Výše jsem zmínil snadnou manipulaci s kamerou. To se vztahuje také na nastavení kamery a veškerých parametrů. Menu je také kompletně v češtině, intuitivní a jednotlivá nastavení logicky umístěná. Ve výsledku jsem byl v menu pouze 2x. Při prvním nastavení se mi nepodařilo odhadnout citlivost G-senzoru, takže se mi pak zamykala videa i při jízdě po kostkách. Stačilo snížit jeho citlivost a je vše v pořádku.

LAMAX_C3_menu

Co se týká funkcí kamery, C3 obsahuje vše potřebné. Mám na mysli integrovaný G-senzor, nahrávání ve smyčce, zamykání souborů, detekci pohybu, automatické spouštění a ukončení nahrávání nebo např. parkovací režim. Příjemné je, že když spustí nahrávání parkovací režim, tak se nerozsvítí displej. To oceníte zvláště v noci. Vandal nebo člověk, který do vás při parkování vrazil, nebude mít ani tušení, že ho právě kamera natáčí. V LAMAXu také mysleli na novinku v automobilovém průmyslu – Start-stop systém. Nemusíte se obávat, když bude auto často vypínat na pár sekund motor, že se vždy kamera vypne a následně zapne. Obsahuje totiž funkci o 15s zpožděného vypnutí.

Kvalita videa

Nahrávaná videa mají na tuto dobu podprůměrnou kvalitu. Zde se cenovka promítla. Kamera natáčí v HD a do Full HD přepočítává. Když si ale uvědomím, že jsem koupil plnohodnotný produkt za něco málo přes 1000,-, tak vlastně nemůžu říct ani popel. Pokud nebudete chtít stříhat profesionální videa z cest, tak je kvalita plně dostačující a adekvátní ceně.

Srovnání kvality pořízeného záznamu s dalšími modely z různých cenových kategorií najdete v internetovém srovnávacím testu nejlepších kamer do auta.

LAMAX_C3_front_view

Závěrem

Jako odpověď na otázku, jestli může být tak levná kamera dobrá, můžu napsat pouze ano. Koupí kamery LAMAX DRIVE C3 získáte základní produkt, který pořizuje dostatečná videa, z funkcí mu nic zásadního nechybí a skvěle se ovládá. Jako vstup do segmentu autokamer je ideální volbou.

http://lamax-electronics.com/cz/kamery-do-auta/autokamera-lamax-drive-c3/

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit