Recenze: Autokamera Lamax Drive C3

Může být autokamera za 1200,- dobrá?

Nejlevnější segment autokamer má nového zástupce od LAMAX Electronics. V autě mi stačí pouze základní zařízení, nemám speciální požadavky. I přesto jsem byl zvědavý, jak budu s tak levnou kamerou spokojený.

Obsah balení a první dojmy

Kamera  C3 využívá stejného těla jako C7, což je dobrá zpráva, protože DRIVE C7 je velmi oblíbená autokamera právě i co se týká ergonomie a pohodlí při používání. Já můžu tuto stránku věci také potvrdit a kameru doporučit. Upevnění do držáku je pohodlné, není problém to zvládnout jednou rukou „bez dívání“. Kamera v držáku drží pevně a tlačítka jsou velká a logicky rozmístěná, takže i samotné nastavení a manipulace na cestách je hračkou.

LAMAX_C3_box

V balení jsem nalezl kameru, 2x držák na sklo, usb kabel, praktický pytlík na kameru, samolepky a další drobnosti a rychlého průvodce nastavením. Ten byl v angličtině, což mi problémy nečinilo. Online je ke stažení plná mnohojazyčná verze, ve které naleznete opravdu vše. Já si vystačil s rychlými instrukcemi. Někdo by toto ale mohl považovat za nedostatek. Jednoznačné plus je pak druhý držák na sklo s 3M samolepkou. Je velmi malý a lze ho umístit na všechny plochy, které nejsou hladké jako sklo, takže by přísavka byla nepoužitelná.

Nastavení kamery a její instalace

Výše jsem zmínil snadnou manipulaci s kamerou. To se vztahuje také na nastavení kamery a veškerých parametrů. Menu je také kompletně v češtině, intuitivní a jednotlivá nastavení logicky umístěná. Ve výsledku jsem byl v menu pouze 2x. Při prvním nastavení se mi nepodařilo odhadnout citlivost G-senzoru, takže se mi pak zamykala videa i při jízdě po kostkách. Stačilo snížit jeho citlivost a je vše v pořádku.

LAMAX_C3_menu

Co se týká funkcí kamery, C3 obsahuje vše potřebné. Mám na mysli integrovaný G-senzor, nahrávání ve smyčce, zamykání souborů, detekci pohybu, automatické spouštění a ukončení nahrávání nebo např. parkovací režim. Příjemné je, že když spustí nahrávání parkovací režim, tak se nerozsvítí displej. To oceníte zvláště v noci. Vandal nebo člověk, který do vás při parkování vrazil, nebude mít ani tušení, že ho právě kamera natáčí. V LAMAXu také mysleli na novinku v automobilovém průmyslu – Start-stop systém. Nemusíte se obávat, když bude auto často vypínat na pár sekund motor, že se vždy kamera vypne a následně zapne. Obsahuje totiž funkci o 15s zpožděného vypnutí.

Kvalita videa

Nahrávaná videa mají na tuto dobu podprůměrnou kvalitu. Zde se cenovka promítla. Kamera natáčí v HD a do Full HD přepočítává. Když si ale uvědomím, že jsem koupil plnohodnotný produkt za něco málo přes 1000,-, tak vlastně nemůžu říct ani popel. Pokud nebudete chtít stříhat profesionální videa z cest, tak je kvalita plně dostačující a adekvátní ceně.

LAMAX_C3_front_view

Závěrem

Jako odpověď na otázku, jestli může být tak levná kamera dobrá, můžu napsat pouze ano. Koupí kamery LAMAX DRIVE C3 získáte základní produkt, který pořizuje dostatečná videa, z funkcí mu nic zásadního nechybí a skvěle se ovládá. Jako vstup do segmentu autokamer je ideální volbou.

http://lamax-electronics.com/cz/kamery-do-auta/autokamera-lamax-drive-c3/