Máte rádi komiksy, moderní ilustrace a design? Chcete vidět souboj umělců na vlastní oči? Tak se přijďte podívat na R-A-W (Raw Art Wrestling), který proběhne ve čtvrtek 17. září 2015 na lodi Cargo Gallery zakotvené u Nábřeží Edvarda Beneše na Praze 1. Přímo před zraky publika se utkají nezávislí výtvarníci, s nimiž si pak dáte vychlazené pivo Excelent.

Myšlenka projektu se opírá o živou ilustrátorskou bitvu před publikem. Místo zbraní používají ilustrátoři, grafici a umělci nejrůznější malířské nástroje. O výsledku rozhoduje z větší části odborná porota složena z kreativních ředitelů, hudebníků, ilustrátorů a designérů, ale svůj hlas budou mít i diváci.

„RAW je výsledkem snahy ilustrátorského studia DRAWetc. o co nejvyváženější kreslířskou soutěž, kde jsme brali inspiraci jak z vlastních nápadů tak z modelů ze zahraničí,” říká Vladimír Strejček z pořádajícího vizuálního studia DRAWetc., které se zaměřuje na ilustrace, storyboardy, foto postprodukci, komiks, animaci, grafický design a nová média.

Připravovaná událost bude současně i velkým finále, v němž se utká vítěz tohoto večera s nejlepšími z předchozích kol. Téma vyhlásí porota až těsně před začátkem bitvy. Jediným omezením bude předem čas stanovený pro realizaci díla. Jinak smějí výtvarníci používat veškeré dostupné prostředky jako internet, fonty písem, barvy, vzory nebo již hotové obrázky.

První ročník malířského wrestlingu vyhrál Karel Cettl za přihlížení dvou tisíc diváků. Na předchozích akcích se byli podívat např. komiksový kreslíř Alex Maleev, který pro Marvel pracoval na několika dílech Daredevila, česká hvězda komiksu Nikkarin, slovenský auto animovaných filmů Andrej Kolenčík, slovenský autor animovaných filmů, Vladimir 518 nebo streetartový umělec Miko Škapa tvořící pod nickem TRON.

Velké analogové finále soutěž RAW ART WRESTLING se uskuteční 17. září na lodi Cargo Gallery, start ve 20:00, vstup zdarma!