V poslední době se v Praze koná jeden zajímavý koncert za druhým a jinak tomu nebylo ani tento víkend. Kromě Bena Cristovaa ve vyprodaném Foru Karlín a nedělní zastávce francouzské zpěvačky Zaz v pátek v Praze poprvé vystoupilo bratrské hiphopové duo Rae Sremmurd, kteří obecenstvu  představili svoji debutovou desku SremmLife.

Než ale přišli na pódium, tak skvěle zvolený DJ NobodyListen jako předskokan navodil tu správnou atmosféru, kdy už lidi v předních řadách začali pogovat, a dokázal, že i přes svůj mladý věk se řadí mezi djskou špičku v Česku a na Slovensku.

Samotní Rae Sremmurd začali netradičně už o půl deváté za songu Come Get Her, jehož refrén se osvědčil při opileckém skandování po koncertě. A ne jinak tomu bylo i u ostatních songů, které jen dokazují, v čem také tkví jejich velký úspěch. Jsou to dobře zapamatovatelné refrény pro davy. Setlistu tudíž nebylo co vytknout.

A atmosféře taky ne. Každou chvíli někdo letěl vzduchem, všichni pogovali, skákali, skandovali a nesli se na energii, kterou je Rae Sremmurd obohatili. Ano, ti dva se mají ještě hodně co učit, ale už teď jsou na dobré cestě. Komunikace s publikem taky nevázla, za což je lidi odvděčili děláním všeho, co jim bratři řekli – zkřížené ruce u My X nebo rozsvícené telefony u No Type.

Tím pádem jediným mínusem bylo podivné zakončení celého koncertu, kdy už Rae Sremmurd na pódiu nebyli, ale jejich DJ stále ještě nechal hudbu hrát.

Fotky z koncertu můžete najít na facebookové stránce akce.

Pořadatelům Fource Entertainment se tak zas povedlo Česku představit další eso ze současné světové hudební scény.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit