Mladý rapper PTK bude společně se svou písní Nevezmu tě z klubu domů 3 českým zástupcem na příštím ročníku soutěže Eurovize v izraelském Tel Avivu. Úspěšně se probojoval národním kolem, jelikož získal pozitivní kritiku jak u odborné poroty, tak u fanoušků. “Píčo nech mě jet” zazní v židovském světě již 14. května příštího roku.

I přesto, že má PTK momentálně nabitý program díky své koncertní šňůře “Od Chebu po Ostravu”,  tak mu nic nebránilo v tom se zúčastnit národního kola mezinárodní soutěže Eurovize, kde získal takřka třičtvrtě všech diváckých hlasů a obdržel i plný počet bodů u porotců. Nechal tak za sebou například zpěvačku Adéla nebo kapelu Mirai. “Získal šestasedmdesát z osmdesáti možných bodů. Naprosto velkolepé vítězství. Tento mladý rapper se může pyšnit jednoznačně mezinárodními parametry, jeho hudba nám v jistých formách připomíná hudbu amerického rappera Kendricka Lamara,” okomentoval postup mladého Čecha předseda komise Kevin O’Brian.

PTK vlastním jménem Patrik, jak ho i s oblibou oslovují fanoušci pochází z Prahy a věnuje se především tvorbě hudby a rekreačnímu užívání marihuany. Kariéru začal v roce 2016 na síti YouTube a postupem času se z něho stal jeden z nejoblíbenější hudebníků současné mladé generace. V roce 2017 debutoval se svou písní Nachčiju ti na obal, která mu zajistila nominaci hudebních cen Anděl, a to v kategorii Objev roku.

Doufáme, že PTK předvede v květnu v Tel Avivu pořádnou show a přiveze si domů první místo. Vše teď záleží už jen na samotném vystoupení a kladném přijetí moshpitu v Izraeli. Minulý rok byl českým zástupcem na Eurovizi zpěvák Mikolas Josef, který vybojoval krásné šesté místo.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE