Mladý rapper PTK bude společně se svou písní Nevezmu tě z klubu domů 3 českým zástupcem na příštím ročníku soutěže Eurovize v izraelském Tel Avivu. Úspěšně se probojoval národním kolem, jelikož získal pozitivní kritiku jak u odborné poroty, tak u fanoušků. “Píčo nech mě jet” zazní v židovském světě již 14. května příštího roku.

I přesto, že má PTK momentálně nabitý program díky své koncertní šňůře “Od Chebu po Ostravu”,  tak mu nic nebránilo v tom se zúčastnit národního kola mezinárodní soutěže Eurovize, kde získal takřka třičtvrtě všech diváckých hlasů a obdržel i plný počet bodů u porotců. Nechal tak za sebou například zpěvačku Adéla nebo kapelu Mirai. “Získal šestasedmdesát z osmdesáti možných bodů. Naprosto velkolepé vítězství. Tento mladý rapper se může pyšnit jednoznačně mezinárodními parametry, jeho hudba nám v jistých formách připomíná hudbu amerického rappera Kendricka Lamara,” okomentoval postup mladého Čecha předseda komise Kevin O’Brian.

PTK vlastním jménem Patrik, jak ho i s oblibou oslovují fanoušci pochází z Prahy a věnuje se především tvorbě hudby a rekreačnímu užívání marihuany. Kariéru začal v roce 2016 na síti YouTube a postupem času se z něho stal jeden z nejoblíbenější hudebníků současné mladé generace. V roce 2017 debutoval se svou písní Nachčiju ti na obal, která mu zajistila nominaci hudebních cen Anděl, a to v kategorii Objev roku.

Doufáme, že PTK předvede v květnu v Tel Avivu pořádnou show a přiveze si domů první místo. Vše teď záleží už jen na samotném vystoupení a kladném přijetí moshpitu v Izraeli. Minulý rok byl českým zástupcem na Eurovizi zpěvák Mikolas Josef, který vybojoval krásné šesté místo.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit