Duo HVOB se zdá být pražskými miláčky – tři koncerty v minulých letech, třikrát vyprodáno, tři neuvěřitelné zážitky. Elektroničtí Rakušané se téměř na den přesně vrací po dvou letech do Prahy, aby představili svou novou desku.

HVOB tvoří producentská dvojice Anna Müller a Paul Wallner a jejich název poukazuje na nedostatek ženských umělkyň na elektronické scéně. Už se svým prvním eponymním albem slavili velký úspěch nejenom v rodném Rakousku, ale i po celé Evropě, a svůj věhlas rozšířili s druhým albem nazvaným Trialog.  Do širokého povědomí se však dostali až s předloňským albem Silk, kde nejenže změnili vydavatelství, ale i žánr a spolupracovali na něm s Winstonem Marshallem z Mumford and Sons.

Po dvou letech a úspěšném tourné k předchozímu albu, kde vzniklo zajímavé spojení mezi jemnou elektronikou a melancholickými kytarami, se HVOB hlásí o slovo s novou deskou. Nahrávka nazvaná Rocco vyjde v březnu příštího roku na labelu PIAS records a rozhodně se máme opět na co těšit. Album bude obsahovat 13 multižánrových skladeb, zabývajících se tématem opuštění a osamělosti.

Tak se vidíme 25. dubna 2019 v Roxy! Vstupenky jsou zatím v prodeji na serveru GoOut.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?