Duo HVOB se zdá být pražskými miláčky – tři koncerty v minulých letech, třikrát vyprodáno, tři neuvěřitelné zážitky. Elektroničtí Rakušané se téměř na den přesně vrací po dvou letech do Prahy, aby představili svou novou desku.

HVOB tvoří producentská dvojice Anna Müller a Paul Wallner a jejich název poukazuje na nedostatek ženských umělkyň na elektronické scéně. Už se svým prvním eponymním albem slavili velký úspěch nejenom v rodném Rakousku, ale i po celé Evropě, a svůj věhlas rozšířili s druhým albem nazvaným Trialog.  Do širokého povědomí se však dostali až s předloňským albem Silk, kde nejenže změnili vydavatelství, ale i žánr a spolupracovali na něm s Winstonem Marshallem z Mumford and Sons.

Po dvou letech a úspěšném tourné k předchozímu albu, kde vzniklo zajímavé spojení mezi jemnou elektronikou a melancholickými kytarami, se HVOB hlásí o slovo s novou deskou. Nahrávka nazvaná Rocco vyjde v březnu příštího roku na labelu PIAS records a rozhodně se máme opět na co těšit. Album bude obsahovat 13 multižánrových skladeb, zabývajících se tématem opuštění a osamělosti.

Tak se vidíme 25. dubna 2019 v Roxy! Vstupenky jsou zatím v prodeji na serveru GoOut.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit