Google již dávno představil svůj project Ara, který má za úkol vyvinout tzv. “stavebnicový telefon” a v blízké budoucnosti se vize stane realitou.

Trh s elektronikou postupuju vpřed závratnou rychlostí, a tak i telefon, který jste si koupili nyní, bude za pár let ošuntělý, nezahrajete si na něm nejnovější hry a foťák taky nebude žádná sláva. Proto není divu, že project Ara vzbudil velkou pozornost – představa, že si budete moci svůj chytrý telefon seskládat z různých dílů rozhodně není k zahození. Pokud Vám tedy bude dosluhovat baterie, prostě a jednoduše ji vyměníte za novou. Nebude Vám stačit výkon procesoru, dáte si tam nový – a o tom je project Ara.

Project Ara (Zdroj: wikipedia.org)
Project Ara (Zdroj: wikipedia.org)

Výhoda také spočívá v tom, že si budete moci telefon sestavit přesně tak, jak budete chtít. Budete-li potřebovat větší úložiště, lepší procesor a na ostatních částech Vám tak záležet nebude, prostě si takto svůj telefon sestavíte. Člověk, který třeba více fotí, si naopak pořídí lepší fotoaparát. I proto se project Ara na svých stránkách chlubí tím, že je určen exkluzivně pro 6 miliard lidí.

Velkým plus je také to, že jednotlivé komponenty prý půjdou vyměňovat i bez nutnosti vypnutí mobilu. Pouze procesor a displej nepůjdou vyměnit za chodu. To mohou například ocenit ti, kteří při focení budou potřebovat použít jinou čočku.

Project Ara (Zdroj: media2.giga.de)
Project Ara (Zdroj: media2.giga.de)

Ti, které tento projekt zaujal, by si určitě měli poznamenat datum 14. ledna, kdy se od pěti odpoledne našeho času koná konference vývojářů a přímý přenos prý bude dostupný přímo z webu, či 21. ledna, kdy se koná druhá konference taktéž od pěti odpoledne našeho času.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit