PPAP nebo také Pen Pineapple Apple Pen. Toto spojení slov jste pravděpodobně v poslední době zaregistrovali. Zasloužil se o to fiktivní zpěvák Pikotaro, ve skutečnosti japonský bavič  Daimaou Kosaka, když na YouTube nahrál video s krátkou, o to víc chytlavou melodii, která všem, co si ji pustili, nedobrovolně uvízla v hlavě.

Naprosto stupidní text a ještě stupidnější videoklip (jó s geniálními tanečky, to se musí nechat) je ve výsledku naprosto geniální. Na YouTube si jej přehrálo několik stovek miliónů diváků a mnozí tento výtvor přirovnávají k novému Gangnam Stylu. I když do takového počtu zhlédnutí (Gangnam Style je se svými 2 674 356 327 zhlédnutími nejvícekrát přehraným videem na internetu) mu ještě chybí o dost víc nul na svém kontě.

Doba internetu je vskutku mocná, a tak nikoho nemohlo ani překvapit, že se video stalo virálem a pro tisíce lidí i inspirací k vytvoření nejrůznějších parodií. Kromě nich se hit PPAP nedávno dočkal i originální téměř tříminutové prodloužené verze, kterou si nyní můžete pustit. Opět nechybí Pero-Ananas-Jablko-Pero, geniální tanečky, a k tomu nově přibylo i Dlouhé-Pero, no přesvědčete se sami.