Doktor, patolog, profesor a především sběratel. Fukushi Masaichimu se v Japonsku přezdívalo “Irezumi Hakase”, což je v doslovném překladu něco jako “Dr. Tattoo”. A není se vůbec čemu divit. Fukushi totiž zasvětil velkou část svého života zkoumáním a sbíráním potetované lidské kůže. Jeho slavnou sbírkou se dodnes může pyšnit muzeum na Tokijské univerzitě, kde zmiňovaný doktor sám působil.

Patolog & Sběratel

Masaichi studoval na Tokijské císařské univerzitě a později i v Německu. Jak šel čas, tak se začal Fukushi vypracovávat výš a výš, až se stal velmi uznávaným patologem. Tak uznávaným, že byl dokonce zvolen jako předseda Japonské patologické společnosti. Ze začátku své slibné kariéry zkoumal syfilis a jeho působení na štítnou žlázu. Při jednom výzkumu zjistil, že určitá japonská tetování doslova zabíjí kožní poškození, které má na svědomí právě syfilis. Tímto objevem se změnil jeho život úplně od základu.

Fukushi Masaichi přezdívaný “Dr. Tattoo”

Věnujete mi prosím svou kůži?

Fukushi Masaichi začal důkladně studovat potetovanou kůži, a tak logicky přišel do kontaktu se spoustou potetovaných lidí, kteří mu byli ochotně nápomocni. Doktor začal bádat o metodách ochrany kůže a zajímala ho hlavně tradiční japonská tetování. Lidé, kteří byli potetovaní od hlavy až k patě, mu po své smrti svou kůži rádi věnovali. On a jeho tým lékařů pak kůži z člověka opatrně stáhli, pečlivě očistili a uložili do skleněné vitríny. Postupem času získával lékař stovky a stovky uměleckých děl, jejichž číslo se najednou vyšplhalo až ke třem tisícům. Bohužel několik kůží bylo zničeno během druhé světové války, ale Fukushimu se jich přesto podařilo několik set zachovat. Byli i lidé, kteří by rádi do jeho sbírky patřili, ale neměli dostatek financí na dodělání celého uměleckého díla na svém těle. Lékař proto takovým lidem nabízel, že jim ze svých peněz dokončení tetování zaplatí s podmínkou, že po smrti mu svoji kůži věnují pro jeho vědecké účely.

Po smrti sběratele lidských kůží se jeho syn snažil všechny kůže shromáždit a veřejně je vystavit v již zmíněné Tokijské císařské univerzitě, kde i dnes můžete vidět přes sto “lidských obleků”, které onen slavný doktor nasbíral. Co ovšem zůstává velkým paradoxem, je to, že sám Fukushi nikdy na sobě žádné tetování neměl.

This slideshow requires JavaScript.

zdroje:
cvltnation.com
www.calebwilde.com

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit