Vysloužili si nálepku cyniků a kritiků, které je těžké ohromit. Přezdívá se jim generace Y nebo také internetová, protože moderní technologie se staly nedílnou součástí jejich dospívání. Online studují, pracují, sdílí svoje radosti a starosti, randí nebo se baví sledováním videí. Polovinu těch, která si mladí Češi ve věku od jednadvaceti do čtyřiatřiceti na internetu přehrají, tvoří seriály. Od 1. listopadu si budou moct pustit jeden i o sobě. Právě o nich je totiž Semestr, nová šestidílná série internetové televize Stream.cz v hlavních rolích s Annou Linhartovou, Evou Josefíkovou, Janem Hofmanem a Janem Cinou.

semestr2-min

Amálie je studentka filmových věd, žije se svou mámou, miluje Berlín a svého kluka, který tam odjíždí na půlroku studovat. Damiánovi ale módní přitažlivost německé metropole nic neříká, stejně jako představa currywurstu, levného kebabu a hipsterů na kolech. Bude povinná prezence na sociálních sítích stačit k udržení jejich vztahu nebo se pro něj tahle zkouška stane nepostupovou? To ukáže Semestr. Šest měsíců v šesti dílech seriálu, který se odehrává pouze na monitorech počítačů a displejích telefonů.

semestr3-min

Právě přenesení děje výhradně do virtuálního prostředí bylo náročnou prověrkou také pro samotné tvůrce. Zatímco čas strávený na place počítali na dny, následná postprodukce jim zabrala čtvrt roku.„Nechtěli jsme rezignovat na vysokou míru autenticity ani technicky náročnou formu, při níž kamera sleduje pohyb kurzoru a jeho překlikávání mezi videohovory, textovými konverzacemi, prohlížením sociálních sítí nebo sledování videí a surfování na webu, a tím dotváří děj a částečně supluje střih. Pevně věříme, že tenhle nevšední formát, přestože nebo právě protože se vymyká tuzemské seriálové produkci, diváky osloví a bude je bavit,“ říká autor scénáře a režisér Adam Sedlák.

semestr4-min

Velkou výzvu pro zaznamenání věrohodné online komunikace bez zbytečných příkras a náhlých dramatických zvratů představovalo vytvoření digitálních stop ústřední čtveřice. A nejen její. “Veškeré sociální profily hlavních i vedlejších postav seriálu bylo potřeba vytvořit s naprostou precizností, aby informace o nich dohledatelné byly dostatečně vypovídající a virtuální situace, ve kterých se ocitají, působily uvěřitelně. Založili jsme šedesát fiktivních profilů přátel, které zároveň musely vypadat reálně, což v praxi znamenalo vidět bezmála tisíc youtubových videí, projet stovku blogů, nasbírat informace o módě, trendech, ekonomii, Berlíně nebo řeckém huličském humoru. Troufám si tvrdit, že to byl vrchol našich životů na sociálních sítích,” popisuje producent Jakub Jíra okolnosti vzniku, na něž Semestr odkazuje svým podtitulem “opravdu internetový seriál”. Jeho první díl uvede internetová televize v úterý 1. listopadu.


Hrají: Anna Linhartová, Jan Hofman, Eva Josefíková, Jan Cina, Eva Hayek, Jaromíra Mílová, Jan Šembera a další 
Režie: Adam Sedlák 
Kamera: Tomáš Sovinský
Zvuk: Jan Šulcek
Animace a obrazová postprodukce: Vítek Ureš
Scénář: Adam Sedlák, Ondřej Kopřiva
Námět: Adam Sedlák
Producenti: Jakub Jíra – ShorePoints, Lukáš Záhoř – Stream.cz
Premiéra: 1. 11. 2016
Facebook


Na první díl, který má premiéru právě dnes, se můžete podívat níže:Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit