Pokud patříte mezi fanoušky divadla, určitě si nenechte ujít jedno z posledních představení hry Milenec ve smíchovském MeetFactory.

Hlavní hrdina Adam hledá milence své ženy, který byl odvelen do války, ale nevrátil se a nikdo o něm nemá zprávy. Pátrání po něm se stává zároveň hledáním vlastní identity, svého místa na světě i cesty ze samoty. Příběh neobyčejné lásky, která se vymyká všem pravidlům a normám, která je nelaskavá a nepohodlná podobně jako izraelský poválečný stav společnosti, avšak pro kterou přesto postavám stojí za to žít.

První divadelní uvedení vynikajícího izraelského bestselleru.

Režie: Radim Špaček
Scéna a kostýmy: Jana Preková
Hudba: Ivan Acher
Dramatizace a dramaturgie: Matěj Samec
Produkce: Dominika Andrašková

m_a_svatba_ter-800x

Děj se odehrává se v Haifě v roce 1974, těsně po skončení Jom-kipurské války, která začala šokujícím útokem Egypta a Sýrie na Izrael, který – ač z války nakonec vyšel vítězně – utrpěl obrovské ztráty: 2838 padlých a 8800 zraněných.

Inscenace je divadelním debutem úspěšného filmového režiséra Radima Špačka, mezi jehož díla mimo jiné patři snímek odehrávající se během války v bývalé Jugoslávii Mladí muži poznávají svět (1996) či oceňovaná Pouta (2009).

“Pracovat jako divadelní režisér je něco, co jsem si už dlouho přál. A jsem rád, že k tomu dojde zrovna tady v MeetFactory,” řekl Radim Špaček den po první čtené zkoušce.

Inscenace je divadelním debutem úspěšného filmového režiséra Radima Špačka. Hrají: Robert Nebřenský, Jitka Prosperi, Anita Krausová, Jan Cina, Miluše Hradská a Petr Šmíd

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE