Sushi je typicky japonský pokrm, za nímž se jezdí klidně až do samotného Japonska. Češi zkrátka chtějí ochutnat, jak chutná sushi v místě, kde bylo vytvořeno, a jestli se pravému japonskému sushi naše české sushi v sushi barech a sushi restauracích aspoň podobá. Dnes by se dalo říct, že sushi rozděluje společnost na dva tábory, a sice na ty, kteří sushi milují, a na ty, kteří ho zrovna nemusí. Pokud patříte do první skupiny, pak se nabízí otázka, jaké je vaše nejoblíbenější sushi? Jste raději zastáncem sushi s kaviárem nebo milujete tradiční podoby?

Sushi lze popsat jako pokrm, který je vždycky čerstvý, vždycky svěží, hlavně pokaždé ručně připravený. I kvůli tomu si lidé sushi zamilovali po celém světě. Dokonce lze říct, že v Evropě konzumujeme sushi v mnohem větším množství, než v jakém se konzumuje v samotném Japonsku, tedy v zemi původu. Zde je sushi spíše pokrmem pro slavnostní události, jako jsou výročí, rodinné obědy nebo obchodní schůzky.

Jelikož se v Evropě konzumuje sushi s takovou oblibou, pojďme si prozradit, jaké konkrétní druhy sushi mají Češi nejradši.

Češi jsou konzervativní strávníci

I samotní kuchaři v sushi barech a sushi restauracích tvrdí, že Češi jsou jen konzervativní strávníci. Milují tedy hlavně rolky, jako jsou hosomaki nebo nigiri, což jsou plátky čerstvé ryby na rýži. Nigiri milují hlavně s tuňákem, lososem nebo také s úhořem, ani na takovou rybu nedáme dopustit.

Podle všeho Češi začínají zkoušet i takové sushi, které je tvořeno méně luxusními ingrediencemi. Například zkouší sushi, které je se sladkou omáčkou nebo s lanýžovou omáčkou. Dokonce se zkouší i sushi s kaviárem nebo s mangem.

Zajímavosti o sushi

A ještě něco zajímavého o sushi. Věděli jste třeba to, že sushi v doslovném překladu znamená “kyselá rýže?” Nebo že při pohledu do historie si každá část Japonska tvořila své vlastní sushi speciality?

Článek je reklamní sdělení

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?