Po čtyřech letech vychází album legendární trueschoolové rapové kapely IdeaFatte (IF). V mezičase se každý z nich soustředil na sólovou tvorbu, ale teď je IF zpět. Vyplatilo se počkat?

Než vám poskytnu odpověď, vytaženou z mého čistě subjektivního názoru, měl bych napsat krátké seznámení s kapelou IF pro ty, co ji neznají. Kapelu IdeaFatte tvoří rapper IDEA, šéf a zakladatel  labelu TYNIKDY (pod kterým nahrávají např. Paulie Garand, Rest, MC Gey atd.). Idea vydal svoje první demo s kapelou Dilema už v roce 2000. DJ FATTE je jeho dvorní DJ a producent, jeden z dlouhodobě nejaktivnějších producentů na cz/sk scéně. Pro své nejnovější album vybrali velmi jednoduchý, avšak výstižný název. RAP.

Tak tedy, vyplatilo se počkat? Když jsem slyšel koncem května první singl s názvem “To Nejsem Já”, zapálilo se ve mě očekávání, protože jak song, tak i jeho vizuální stránka vypadaly skvěle. Po téměř tříměsíčním čekání se mi do rukou dostalo nové album RAP. Zaujal mě už minimalistický cover, ale co bylo uvnitř mě (bez přehánění) přímo nadchlo. Dočkal jsem se syrového, temného, vyspělého trueschoolového alba s čistým zvukem, kvalitní produkcí a neméně kvalitními featuringy. Já tedy odpovídám ANO!

O featy se postaraly jak členové TYNIKDY (Paulie Garand, MC Gey a Boy Wonder), tak i Supa ze skupiny Moja Reč, zpěvák Václav Rouček (známý z projektu VR/Nobody), slovenský Gumbgu, Jehst z UK a jeho DJ Mr. Thing. O cuty se postaral také DJ AKA.

DJ Fatte tentokrát ubral samplů, zato přidal basy, což slyším především na tomto tracku na featu s MC Geyem.

S novým albem přišel taky nový merch, který můžete zakoupit na oficiálních stránkách TY NIKDY, nebo třeba i na e-shopu rukahore.sk.

87650
zdroj: bbarak.cz

Jelikož jsem fanouškem IF, tak můj názor a hodnocení jsou zaujaté. Proto bych byl hrozně rád, kdybyste do komentářů napsali, jak se nové album RAP líbí Vám!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit