Kde se vzal, tu se vzal, Piqi Miqi pod okny stál. A zpíval. A dobře. Moc dobře. The Girls Like The Girls je dalším důkazem, že tento interpret rozhodně má na to prorazit nejen u nás, kde (i když je Američan) žije a tvoří, ale i ve světě.

Song The Girls Like The Girls vypráví o autorově nejlepší kamarádce Amandě Mayne, svůdnici nejen mužů, ale hlavně i žen. “Pokaždé, když jde Amanda ven, přitahuje k sobě ty nejkrásnější holky, i když mají přítele.” Jejích pozoruhodných schopností si všiml právě Piqi Miqi: “Vysvětlila mi, že svoji sexuální orientaci nechce nijak kategorizovat, občas jí přitahují ženy, občas muži, ale její touha po ženách je více emocionální a složitější.”

Piqi Miqi jako soukromý detektiv ve videoklipu ke své písni The Girls Like The Girls (zdroj: youtube.com)

Její hravé návyky zachytil právě v textu tohoto songu, kde lehce zesměšňuje nudného kluka, který své dívce nedokázal dopřát pořádné vzrušení, zatímco za jeho zády se jeho přítelkyně schází s dívkou, která jí dává přesně to, co jí ve vztahu s klukem chybělo.

Surový zvuk bicích a basy, následovaný punk-rapovou flow ve stylu 80’s, doplňuje i velmi povedený videoklip. Ten si dle slov autora díky povaze písně rozhodně říkal o nějakou stylovou režisérku. Jay Walker (studující na postgraduálu FAMU) dodala songu odpovídající vizuální příběh o muži, který přišel na návštěvu k soukromému detektivovi (Piqi Miqi), protože má podezření, že jeho dívka mu zahýbá, a žádá o pomoc. Hlavní role ve videoklipu, který byl natáčen v prostorech Vnitroblocku a DUP 36, ztvárnily Veronika Pokorná a Martina Zachrlová, jež se zároveň postaraly i o taneční choreografii.

Už teď víme, že se můžeme těšit na 14. května, kdy Piqi Miqi představí své debutové album “Yesterday Left Last Night”. Držíme palce a doufáme, že se jeho kvalitní tvorba dostane i do hledáčků rádiových hitparád. Určitě v současné chvíli není nikdo, kdo by si to zasloužil tolik, jako právě on.