Kde se vzal, tu se vzal, Piqi Miqi pod okny stál. A zpíval. A dobře. Moc dobře. The Girls Like The Girls je dalším důkazem, že tento interpret rozhodně má na to prorazit nejen u nás, kde (i když je Američan) žije a tvoří, ale i ve světě.

Song The Girls Like The Girls vypráví o autorově nejlepší kamarádce Amandě Mayne, svůdnici nejen mužů, ale hlavně i žen. “Pokaždé, když jde Amanda ven, přitahuje k sobě ty nejkrásnější holky, i když mají přítele.” Jejích pozoruhodných schopností si všiml právě Piqi Miqi: “Vysvětlila mi, že svoji sexuální orientaci nechce nijak kategorizovat, občas jí přitahují ženy, občas muži, ale její touha po ženách je více emocionální a složitější.”

Piqi Miqi jako soukromý detektiv ve videoklipu ke své písni The Girls Like The Girls (zdroj: youtube.com)

Její hravé návyky zachytil právě v textu tohoto songu, kde lehce zesměšňuje nudného kluka, který své dívce nedokázal dopřát pořádné vzrušení, zatímco za jeho zády se jeho přítelkyně schází s dívkou, která jí dává přesně to, co jí ve vztahu s klukem chybělo.

Surový zvuk bicích a basy, následovaný punk-rapovou flow ve stylu 80’s, doplňuje i velmi povedený videoklip. Ten si dle slov autora díky povaze písně rozhodně říkal o nějakou stylovou režisérku. Jay Walker (studující na postgraduálu FAMU) dodala songu odpovídající vizuální příběh o muži, který přišel na návštěvu k soukromému detektivovi (Piqi Miqi), protože má podezření, že jeho dívka mu zahýbá, a žádá o pomoc. Hlavní role ve videoklipu, který byl natáčen v prostorech Vnitroblocku a DUP 36, ztvárnily Veronika Pokorná a Martina Zachrlová, jež se zároveň postaraly i o taneční choreografii.

Už teď víme, že se můžeme těšit na 14. května, kdy Piqi Miqi představí své debutové album “Yesterday Left Last Night”. Držíme palce a doufáme, že se jeho kvalitní tvorba dostane i do hledáčků rádiových hitparád. Určitě v současné chvíli není nikdo, kdo by si to zasloužil tolik, jako právě on.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit