Zlatí hoši? I tak by se dal přeložit výstavní projekt dvou českých umělců Pasty Onera a Martin Krajce, kteří představili v pražské galerii Nová síň výstavu s názvem Golden Boys, která završuje a stmeluje jejich dlouholeté umělecké spolupůsobení.

Pasta Oner a Martin Krajc… Dvě postavy současného českého výtvarného umění spojily síly, což mělo za důsledek výstavu Golden Boys v Galerii Nová Síň. Lákají nás především na kontrast Pastova čistého malířského tahu, který odkazuje na jeho působení v graffiti, a naopak uvolněnost Krajcova gesta, obdivovatele a věrného žáka tajů španělské barokní malby. Kromě sólo prací pánové představují také jedno společné impozantní dílo. „Je tak nasáklé světem luxusu a subverze zároveň, takové dekadence, v níž hranice mezi extází a zděšením přestávají existovat. Tato hranice je nedobytným domovem Golden Boys,“ říkají o něm organizátoři.

Výstava trvá od 5. do 25. května na adrese Galerie Nová Síň, Voršilská 139/3, Praha 1. Otevřeno je denně mimo pondělí od 11 do 18 hodin. Pro více informací můžete navštívit stránky galerie.


Pasta Oner (*1979)

  • Street artem se zabývá už 23 let, dříve byl známý spíše jako uznávaná postava pražské graffiti scény, dělal například vitráž v Paláci Lucerna či mural s názvem Choose To Be Happy v Dejvicích.

InstagramFacebook


Martin Krajc (*1984)

  • Dlouhodobě se věnuje klasické figurální malbě, kterou obohacuje o expresivní a uvolněné malířské gesto.
  • V roce 2012 se umístil na 3. místě Ceny kritiky za mladou malbu, v roce 2007 vyhrál v Madridu cenu Art Competition Seat Arte Emocion a v roce 2009 zvítězil v soutěži Arskontakt.

Instagram

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit