Zlatí hoši? I tak by se dal přeložit výstavní projekt dvou českých umělců Pasty Onera a Martin Krajce, kteří představili v pražské galerii Nová síň výstavu s názvem Golden Boys, která završuje a stmeluje jejich dlouholeté umělecké spolupůsobení.

Pasta Oner a Martin Krajc… Dvě postavy současného českého výtvarného umění spojily síly, což mělo za důsledek výstavu Golden Boys v Galerii Nová Síň. Lákají nás především na kontrast Pastova čistého malířského tahu, který odkazuje na jeho působení v graffiti, a naopak uvolněnost Krajcova gesta, obdivovatele a věrného žáka tajů španělské barokní malby. Kromě sólo prací pánové představují také jedno společné impozantní dílo. „Je tak nasáklé světem luxusu a subverze zároveň, takové dekadence, v níž hranice mezi extází a zděšením přestávají existovat. Tato hranice je nedobytným domovem Golden Boys,“ říkají o něm organizátoři.

Výstava trvá od 5. do 25. května na adrese Galerie Nová Síň, Voršilská 139/3, Praha 1. Otevřeno je denně mimo pondělí od 11 do 18 hodin. Pro více informací můžete navštívit stránky galerie.


Pasta Oner (*1979)

  • Street artem se zabývá už 23 let, dříve byl známý spíše jako uznávaná postava pražské graffiti scény, dělal například vitráž v Paláci Lucerna či mural s názvem Choose To Be Happy v Dejvicích.

InstagramFacebook


Martin Krajc (*1984)

  • Dlouhodobě se věnuje klasické figurální malbě, kterou obohacuje o expresivní a uvolněné malířské gesto.
  • V roce 2012 se umístil na 3. místě Ceny kritiky za mladou malbu, v roce 2007 vyhrál v Madridu cenu Art Competition Seat Arte Emocion a v roce 2009 zvítězil v soutěži Arskontakt.

Instagram

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?