Po osmi letech se bude konat v Písku Majáles, a to už od čtvrtka 26. května. Takže pokud jsi z Písku nebo okolí, určitě pokračuj ve čtení.

Vše začne warm-upem v místním hudebním klubu Divadélka. Vystoupí zde několik, nejen místních, kapel tvrdšího ražení a určitě tě potěší, že vstup bude zdarma. Pátek 27. května bude hlavním dnem Píseckého Majálesu. Okolo jedenácté hodiny začnou vycházet majálesové průvody jednotlivých středních škol, které nakonec v jednom proudu dorazí na Fugnerovo náměstí u Kamenného mostu. Zde bude připraveno množství programu od sportovních exhibic a workshopů, přes občerstvení a fashion market, hudební a jiná vystoupení a těšit se můžeš také na možnost projet se po řece na kánoích a jiných plavidlech. Prostě taková skoro letní pohodička u řeky.

Kamenný most od severu

Největší show však začne po šesté, kdy se otevřou brány kulturního domu a začne nefalšovaná, majálesová párty. Super kapely, našláplí DJ’s, volba krále a královny Majálesu a do toho exhibice workoutistů, silových gymnastů a parkouristů. Takže dámy budou mít o zábavu určitě postaráno.

Těšit se můžeš na následující line-up:

Pipes and Pints
Kalwich
Prague conspiracy
Light and Love
DJ NobodyListen
DJ Max W
DJ Dubstract + AnnaW
DJ Ivo

abb79eb6fa5c3abd-IMG_0964

Sobota bude nejdřív poklidná. Na programu budou různé přednášky a diskuze na následující témata: ekonomie, ochrana životního prostředí, Bitcoiny, stravování atd. Po osmé bys ale neměl chybět u Elektrárny Královského města Písku. Nejen, že si budeš moci pustit svůj vodní lampion štěstí na řece Otavě, ale zažiješ i velmi speciální fire show, která bude probíhat přímo uprostřed vedle stojícího jezu.

vodní lampion kostka

A máme tady neděli, poslední den Píseckého Majálesu. O čem bude? Bude o mladých lidech a o seniorech. O tom, že si spolu můžou v klidu sednout a jen tak si povídat, že si spolu můžou vyjít na procházku, nebo že může ten mladý, co má ještě dobré oči, číst tomu starému bez toho, aby se před tím znali. Prostě cílem je udělat seniorům v písecké Domovince hezčí neděli.

13147405_585775938253478_3246550349452663659_o

Jinak pokud jsi dobrá duše a chtěl bys celou akci podpořit finančně, tak samozřejmě můžeš, a to zde. Můžeš si i vybrat, co kromě podpory akce dostaneš jako bonus. Od slevy na konzumaci přes lampion štěstí až třeba po trénink s píseckými fotbalisty nebo ubytování v Písku. Proč ti za veškerou podporu budou pořadatelé nesmírně vděční, se dozvíš v následujícím videu.

Pokud tě akce zaujala, tak určitě nezapomeň sledovat oficiální stránku Píseckého Majálesu na Facebooku a také Instagramu, ať jsi stále v obraze a nic ti neunikne.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit