Hans Zimmer, jeden z předních skladatelů filmové hudby a tvůrce soundtracků k fenoménům, jako je Lví Král, Piráti z Karibiku či Batman, v sobotu 7. 5. rozezněl pražskou O2 arénu.

Kdo čekal, že si Hans Zimmer pouze stoupne před orchestr a chopí se role dirigenta, mýlil se. Spíš než uhlazený orchestrální koncert jeho vystoupení připomínalo rockovou show, ve které skladatel vystřídal hned několik nástrojů. Autor koncert provázel doprovodnými komentáři a historkami, jež se vážou k jednotlivým skladbám. I přes velkolepé bubenické souboje, houslistky v krátkých sukních a světelné efekty v aréně panovala až rodinná atmosféra.

Celý večer byl rozdělen do dvou částí. První polovina byla spíše klidnější a zazněly v ní známé melodie např. ze Lvího Krále, Pirátů z Karibiku či Sherlocka Holmese. Hned na úvod si Hans Zimmer získal publikum chválou Prahy a láskou k české hudbě, konkrétně Smetanově Mé Vlasti. Diváci se mu za večer několikrát odvděčili ovacemi ve stoje.

Druhá polovina vystoupení se odehrávala v úplně odlišné atmosféře. Z klidného začátku přešlo vystoupení do rockového koncertu spojeného se světelnou show, ve kterém Zimmer předvedl svou specifickou schopnost kombinování elektronické a akustické hudby na úryvcích soundtracků z filmů jako Interstellar nebo třeba The Amazing Spider-Man. Ovšem skladby díky častému opakování velmi podobných motivů občas nepříjemně splývaly dohromady a i díky tomuto působila druhá polovina, oproti té první, více nezáživně. Dalším zklamáním byl pro návštěvníky nedostatek známých melodií a pro některé nevyhovující ozvučení. Atraktivitě koncertu by též přidalo, kdyby si diváci mohli lépe spojit skladby s danými filmy. Jejich názvy ale bohužel nikde promítány ani jinak viděny nebyly (když opomeneme program za 400 Kč). Jediným záchytným bodem byly nepříliš jasné a jen občasné nápovědy promítané na plátně za orchestrem.

I přes nedostatky druhé poloviny odcházeli fanoušci z koncertu s pocitem nadšení. Přispěl tomu určitě i přídavek, kdy se Hans Zimmer na vyžádání publika vrátil na pódium a koncert finálně a s ještě větší grácií ukončil motivem z filmu Počátek, který sám emotivně doprovodil na klavír.

Jeden z nejočekávanějších koncertů tohoto roku se i přes některé nedostatky rozhodně povedl na výbornou a přinesl divákům neopakovatelný zážitek.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit