Passenger v neděli 2. října vystoupil ve Velkém sále Lucerny a nutno uznat, že všechny pochvalné recenze, které jsou na každé jeho vystoupení, jsou do puntíku přesné.

Britský zpěvák Passenger, jenž se pravým jménem jmenuje Michael David Rosenberg, vystoupil v České republice už po několikáté. Tentokrát ve Velkém sále Lucerny, která se k jeho akustickému brnkání na kytaru, občasně doprovázeného kapelou, hodila svojí komorní atmosférou mnohem více než třeba karlínské Fórum.

Na pódium přišel přesně o půl desáté se songem Somebody’s Love z teprve týden starého a kritiky chváleného alba Young as the Morning Old as the Sea, jež tvořilo páteř celého hodinu a půl dlouhého vystoupení, které doplňoval svými staršími songy včetně miliardového hitu Let Her Go, který by překvapivě ani nemusel zaznít, a to rovnou z několika důvodů.

Všechny songy jsou zajímavé sami o sobě svými příběhy, které Passenger vypráví s až neuvěřitelnou lehkostí a líbivostí a hlavně, s jakou grácií je dokáže uvést.

Z několikaletého hraní na ulici se totiž naučil skvěle komunikovat s publikem, kdy reaguje na podněty z publika, hází do davu jednu vtipnou hlášku za druhou nebo naopak dokáže odvyprávět dojemný příběh jednoho postaršího páru z Austrálie, kdy mu na každém slovu se slzami v očích vysí celá Lucerna.

Ačkoliv jsem Passengera nikdy moc neposlouchal, znal jsem jeho hudbu jen okrajově, tak teď můžu s radostí říct, že až tady bude vystupovat příště, tak na něj zajdu znovu. Tenhle chlap je totiž neuvěřitelný sympaťák, ale hlavně skvělý muzikant, který dokáže vytvořit úžasnou atmosféru. A jestli chceš svoji drahou polovičku vzít na romantický večer, tak koncert Passengera je tou správnou volbou.