Dvacátéhosedmého října se v Mnichovské kulturní hale uskutečnila obrovská akce pod názvem “16 Day Trip Tour” zprostředkovaná německou firmou Snipes, která nám tedy přinesla v rámci této tour ASAPA Rockyho a Wize Khalifu. Pokud čekáš klasický report, tak to asi není nic pro tebe, ale pokud jsi ten, který si rád přečte celý můj zážitek z této akce, tak tu jsi správně.

PART I – Cesta

Odvoz do Mnichova jsme měli zprostředkovaný jednou nejmenovanou firmou, která brala fanoušky mini-busem na místo konání a zpátky po koncertu zase odvážela. Jely tedy čtyři mini-busy naplněné cca. třiceti českými fanoušky těchto dvou ikon dnešního rapu. Předpokládám, že si nemusím lámat hlavu nad tím, že by někdo nevěděl, kdo je ASAP Rocky nebo Wiz Khalifa. Cesta byla bezstarostná a bez jakýchkoliv potíží. Všichni jsme se ladili na koncert, takže se v autě vystřídali CDs Rockyho, Khalify a došlo i na nového Travise Scotta nebo Drake-a s Futurem. Něco málo před sedmou jsme dorazili na místo konání, kde na nás čekala obrovská Kulturní mnichovská hala a jeden dlouhý štrůdl lidí, kteří  čekali na koncert. Naštěstí se do klubu pouštělo rychle a vyčkali jsme krátkou půl hodinku a jen pár chvil nás dělilo od vystoupení mého idolu, Rockyho.

PART II – Koncert

Koncert začal přesně na čas podle harmonogramu, jak Wiz tak Rocky měli svého předskokana, takže první začínal Chevy Woods za Wize a za Rockyho nastoupilo ASAP Mob. Jediným mínusem pro mě bylo, že nevystoupil a neukázal se ASAP Ferg, podle doslechu jsem slyšel, že například ve Frankfurtu byl, takže mě to mrzelo, ale i tak jsem byl nadšený, když se tam objevil ASAP Nast, který vystoupí v Bratislavě nebo třeba ASAP Twelvyy. Chevy Woods mě osobně nějak extra nebavil, ale celkově ASAP Mob navodili správnou atmosféru a lidé začali skákat a řvát.
První  hvězdou večera byl Wiz Khalifa, který přišel na pódium za skandování “Taylor Gang” stovek lidí. Zahrál spoustu svých hitů, největší úspěch sklidila skladba “Black and Yellow”. Koncert byl dokonale ozvučený, nasvícený, naplánovaný a přesto, že Wize Khalifu úplně nežeru, tak musím uznat, že to nebylo vůbec špatné a užil jsem si to maximálně. Je čas na zlatý hřeb večera. Předem upozorňuju, že už jsem byl cca. na 8 US koncertech, takže jsem se domníval, že mě nic nepřekvapí. Jenže to byl omyl.

Wiz Khalifa (zdroj. www.utv.ro)
Wiz Khalifa (zdroj: www.utv.ro)

Spustila se obrovská opona přes celé pódium a nastalo patnáct minut netrpělivého čekání. Světla zhasla, na obrazovce se objevila silueta Rockyho a z beden se rozehrála první píseň Dreams. Pomalý rozjezd, tripy fotky přes celou oponu a silueta. Jakoby přišel říct “Já tu nejsem proto, abych vám ukázal svůj obličej, ale abych vám sdělil odkaz své hudby.” Pro mě osobně to byla hodně silná část. S oponou nezmizela ani silueta a následovala druhá píseň. Neviděl jsem ještě nikoho, aby dokázal rozproudit dav jen svojí černou siluetou. Jednalo se o track “Canal St”, takže masakr. Poté následovala píseň Pharsyde s dalším “oponovým vizuálem”, taktéž to pokračovalo u písně Holy Ghost a přestávali jsme doufat, že už vyleze nebo se strhne zmiňovaná opona.
Popravdě řečeno mě to tak zasáhlo, že jsem si říkal “Sakra, tohle je víc než muzika, tohle je opravdu umění.” Z ničeho nic mě probudil velkej banger Multiply. Začal obrovský hype a v polovině písně se strhla opona. Začlo peklo. Jedna věc za druhou mě dostávala víc a víc, až došlo k věcem, jako je “Hella Hoes” a jako poslední největší banger “Wild for the Night”, po kterém jsem myslel, že mě trefí infarkt a odjíždím.
Poslední zajímavostí byla chvíle, kdy Rocky hrál track “M$” a namísto konfet do vzduchu vybouchli dollary s ASAPEM Yamsem. Vystoupení bylo zakončeno písní “Everyday” a moje snová realita se rozplynula. Pretty Flacko ve mě zanechal ty nejsilnější pocity, dojmy a jeden obrovský zážitek.

PART III – Zpáteční drogová cesta

Kolem jedné hodiny ranní jsme se všichni uchváceni koncertem sešli u mini-busů a dali jsme se na cestu zpět. Stačila chvilka nepozornosti a náš řidič jedoucí za bílou dodávkou zjistil, že nejede úplně za správnou dodávkou a lehce jsme sjeli z trasy. Díky nám se ztratil i čtvrtý mini-bus jedoucí za námi. Mladí lidé, žádná panika, v klidu jsme zjistili, že se stačí obrátit. Já už pomalu usínal a najednou bum. “Dobrý den tady policie,vystupte si.” Propukl v nás smích a začli jsme si z toho dělat legraci, ale přesto se náš šéfis snažil vysvětlit, že nepřevážíme uprchlíky, imigranty ani drogy, ale jsme tu pouze na koncertu. Nepříčetnost policistky byla silná, otevřela nám a všichni museli vystoupit. Baterkou nám začla projíždět batohy a prohrabávat auto. Mezitím lidé začali pomalu chodit na kontrolu k druhému typovi. Ze srandy jsem zahlásil, že se stejně všechna tráva vyhulila už na místě, ale vystrašeným pohledem se na mě otočil jeden nejmenovaný týpek, jakože né tak uplně. Díky bohu byla noc, tma a než odešel ke kontrole, tajně celý pytlík vyhodil někam do pole. Všichni byli samozřejmě čistí a stoprocentně důvěryhodní v mikinách značky “Cayler and Sons”, kde je weed snad na každém produktu. Náš mini-bus byl pomalu hotový, ale najednou přijelo další auto. Vystoupil typ celej v černým, nařachanej jako prase, vyholená hlava a celkem jsme se lekli. Jeho parťák si natáhl doktorský elastický rukavičky a začli rozebírat celý druhý mini-bus a než ho kompletně prohledali, přijeli další dvě civilní auta. Naštěstí vše bylo v pořádku a celá ta velká rodinná kriminálka Miami vypadala dost smutně, že nás neměli možnost za co zatknout. Na posilněnou na případně další kontrolu jsme zastavili v Mekáči a náš trip byl pomaličku u konce.

ASAP Rocky (zdroj.http://ucsdguardian.org/2015/06/04/summer-movie-preview-3/)
ASAP Rocky (zdroj: ucsdguardian.org)

Na závěr bych řekl, že tour proběhla po velké části Evropy a pokud jste propásli tuto příležitost, tak máte čeho litovat. Jestli se vám někdy naskytne příležitost jet na ASAPA Rockyho, tak to nikdy nepromarněte a jeďte. Always Strive And Prosper!

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit