Spolupráce holešovického Cross Clubu trvá už mnoho let. Rok co rok dáváme Praze ochutnat kousek nejlepšího festivalu v Evropě a vyvážíme CZ talent do chorvatské Puly. Loni nás na Outlooku reprezentoval Smack, tento rok to budou Volume Plus & Lifesize MC a Critical J & MC Jelen. Ani letos si neodpustíme oficiální launch party, tentokrát s hostem, jakého u nás opravdu jen tak neuvidíte. Cross poctí návštěvou devítičlenný projekt z Manchesteru, Levelz.

Manchester byl vždycky líhní kvalitní hudby a svůj status si uchovává i nadále, díky nové vlně producentů a MCs, kteří spojili síly právě v Levelz. Elektronická scéna v Manchesteru bublala už delší dobu, ale zlomový okamžik nastává okolo roku 2011, kdy manchesterský rodák Dub Phizix nakopnul krátkou half-stepovou revoluci s trackem Marka. To způsobilo vlnu zájmu o další umělce a Manchester, jako vždy, ukázal že jeho kreativní podhoubí rodí jednu hvězdu za druhou, ať jde o rock, nebo grime a dubstep. Veteránům jako Chimpo a Fox, ale i nováčkům, se najednou dostalo zasloužené pozornosti.

V tu chvíli si DJ a promotér Rich Reason už nějakou dobu pohrával s nápadem spojit kreativní veličiny manchesterské scény v jednom projektu a právě to jsou Levelz. Po spoustě práce producentského týmu Dub Phizix, Metrodome, Biome a Chimpo a několika singlech konečně loni vyšla deska LVL11, která hravě smete ostatní soudobou produkci nejen kvalitou a pestrostí, ale i humorem a nadhledem.

Levelz dorazí do Crossu v devítihlavé tlupě. O selekci se postarají Rich Reason a Metrodome, mikrofony poplivou Black Josh, Chimpo, Chunky, Fox, Skittles, Sparkz a T-Man. Čeká vás naprosto nehorázná čtyřhodinová show, která nemá obdoby. Tuhle smršť jen tak někde neuvidíte a každý koho zajímá grime, dubstep nebo dnb má účast naprosto povinnou. Sami nevíme jak se nám povedlo tuhle pecku přivézt a hned tak se to opakovat nebude.

Začínáme od 18 hodin na Cross Square, kde vás rozhýbe duo Dryman & Denoir, následovat bude Smack v DJ setu a hodinová ochutnávka Levelz pod širým nebem. V klubu dají věci do pohybu další rodák z Manchesteru, Jon Kennedy v kombinaci se speciálním hostem z Palestiny, DJ Sotusurou. Po smrtící náloži od Levelz vás do rána dokope dvojka Bassline Bude! se svojí nekompromisní heavyweight selekcí. Druhá stage bude patřit DnB crews, které nás letos budou reprezentovat na Outlooku, Drumbassterds a Next:Gen.

Vstupné je lidové, jak je v Crossu zvykem, do 21:00 za 150 Kč, posléze za 200 Kč.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit