Už 18. května se koná 25. díl pravidelné klubovky Funk’d Up, kde se jako obvykle představí zajímavá sestava, v čele s hvězdným BRU-C (UK) a producentským duem BOR & MAR (FR).

Projekt Funk’d Up vznikl před 5 lety coby platforma k propagaci UK garage, UK house, bass a příbuzných žánrů v českém klubovém prostředí. Narozdíl od grime nebo dubstepu, se totiž u nás těmto stylům nedostávalo tolik pozornosti, kolik by si zasloužily, a Denoir s Drymanem se to rozhodli změnit pomocí pravidelné klubové akce, která se napevno usadila v pražském Cross Clubu. Funk’d Up night má striktní hudební pravidla a drží se původní undergroundové podoby těchto žánrů, ve snaze přiblížit publiku typicky britský vibe – jde o divoký rave plný energie, exkluzivních dubplatů, rewindů, ale taky různorodých setů a MC vystoupení.

BRU-C //UK//

Nottinghamský MC Bru-C se v pátek 18.5. zařadí do seznamu UK hvězd, které si na Funk’d Up odbyly českou premiéru. Bru-C se zpočátku věnoval spíš rap a grime music, ale v posledních letech využil boomu na poli UK bass(line) a zařadil se mezi vůdčí osobnosti této scény. Ne nadarmo ho UKF označilo jako “The voice of bassline in 2017.” Určitě znáte jeho spolupráce se špičkovými producenty jako Skepsis, Jamie Duggan, Darkzy, Bassboy nebo Hadean, které se objevily na Deeprotu, GRM Daily, Grime Report TV a dalších.

Na páteční show Bru-Cmu zahraje Funk’d Up duo Denoir & Dryman, takže se můžetě těšit na maximální přísun UK energy!

BOR & MAR //FR//

Producentské duo z francouzského Lyonu dorazí do Crossu představit svojí vizi bass music. Bor & Mar i přes svůj původ čerpají inspiraci z UK scény a jejich fresh sound slaví úspechy i v Británii, což dokazuje i podpora Marcuse Nastyho, který je vydatně supportuje v rámci jeho show na Rinse FM. Mají za sebou nespočet releasů na 3000 Bass, In:Flux, Punks Music nebo Carton-Pate Records a v Lyonu pořádají svůj vlastní večírek Bad Land, kam zvou hosty jako Preditah, Jay Robinson, My New Leng nebo Shaun Dean.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit