Už tento pátek 19.1. se v pražském Cross Clubu koná 23. díl pravidelné   klubovky Funk’d Up, kde se jako obvykle představí zajímavá jména, v čele s legendárním producentem Mr. Virgo (UK).

Projekt Funk’d Up vznikl před 5 lety coby platforma k propagaci UK dance music (bass, garage, house, grime, apod.) v českém klubovém prostředí. Narozdíl od grime nebo dubstepu se totiž u nás těmto stylům nedostávalo tolik pozornosti, kolik by si zasloužily. Denoir a Dryman se to rozhodli změnit pomocí pravidelné klubové akce, která se napevno usadila v pražském Cross Clubu. Funk’d Up night má striktní hudební pravidla a drží se původní undergroundové podoby těchto žánrů, ve snaze přiblížit publiku typicky britský vibe – jde o divoký rave plný energie, exkluzivních dubplatů, rewindů, ale taky různorodých setů a MC vystoupení.

Tentokrát přijal naše pozvání producent a DJ z Nottinghamu Mr Virgo aka Mr V, tj. jméno, u kterého se většině lidí automaticky vybaví jeho track Hypnotiq. Tahle věc se stala hymnou bassline scény a zařadila Mr Virga mezi největší legendy žánru. Vedle hravých bassline tracků Virgo zvládá dělat i kvalitní grime a jeho instrumentály jsme slyšeli třeba v nedávném beefu P Money vs Ghetts.

Produkoval, nebo oficiálně remixoval hity pro umělce jako Skepta, Giggs, JME, P Money, Flirta D, Kozzie, T2, Robyn nebo dokonce Usher. Jeho releasy najdete na labelech Ministry Of Sound, No Hats No Hoods, Data Records, SN1, Rinse nebo XL Records. Byl součástí legendárních kompilací  The Sound Of Bassline (Ministry Of Sound), Pure Garage, 100% Garage, a další.

Nedávno vyprodukoval banger Holy Grime pro Wiley a Đevlin, nesmíme zapomenout ani na nedávno vydané Hypnotical EP, kde si basslinovou klasiku vzali do parády remixéři Skepsis a Holy Goof. Tohle EP vystoupalo až na třetí místo v iTunes charts a mělo úspěch po celém světě.

Kromě Funk’d Up djs (Dryman & Denoir) jako support vystoupí multitalentovaný producent, dj, grafik a zvukový kouzelník Merak, ostřílené a sehrané duo Bassline Bude (Telka & oslavenec Mad Force) a premiérově se v Cross clubu představí Skid a Ruen z Mělnické TNT crew. Spodní prostory Crossu ovládne Techno stage a vystoupí zde ML91 z Maďarska, Ctrl Art Del, Skliba + Zí a Matt Ess.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit