Obchodování binárních opcí mnoho lidí přirovnává ke kurzovnímu sázení. Stejně jako se u kurzovního sázení musíte zaregistrovat u sázkové kanceláře, musíte si u binárního obchodování vytvořit účet u brokera. A stejně jako u sázkových kanceláří spekulujete například na výhru nebo prohru vybraného týmu, tak u brokera můžete spekulovat na růst nebo pokles vybrané akcie. Zatímco je ale kurzovní sázení považované za hazard, binární opce jsou finanční nástroj. V čem se tedy vlastně liší?

Při obchodování s opcemi můžete využívat technickou a fundamentální analýzu a efektivně tak zvýšit šanci na úspěch. Technická analýza spočívá ve vyhledávání různých opakujících se obrazců v grafu a v jeho analýze, zatímco do fundamentální analýzy patří sledování ekonomických a hospodářských událostí, které mají dopad na aktivum (měnu, akcii, komoditu), kterou obchodujete. Bez analýzy a vytvoření vhodné strategie na binárních opcích nevyděláte.

Jaká je šance, že na binárních opcích vydělám?

Je to jednoduchá matematika. Brokeři vám nabídnou maximální zhodnocení kolem 85% a při obchodování máte jen dvě možnosti: investovat na pokles nebo na růst ceny. Pokud budete tipovat bez obchodní strategie, je poloviční pravděpodobnost (tj. 50%), že vámi uzavřená transakce bude úspěšná. Aby zisky z úspěšných transakcí vůbec pokryly ztráty z neúspěšných transakcí, musí být přes 54% uzavřených obchodů ziskových. A to pouze za optimistického předpokladu, že obchodujete aktiva se zhodnocením 85%.

Nejčastěji se setkáte s profitem od 70-80%. Aby mělo vydělávání pomocí binárních opcí smysl, budete tak muset dosáhnout mnohem větší úspěšnosti. Pokud budeme počítat realističtější příklad se zhodnocením 75%, musíte pro pokrytí ztrát z neúspěšných obchodů dosáhnout úspěšnosti přes 57%. Z toho je jasně patrné, že velikost zhodnocení má při obchodování velkou roli. Pokud budete hledat brokera s nejvyšším zhodnocením, určitě se podívejte na nabídku společnosti IQ Option.

Jak velké mohou být při obchodování binárních opcí výdělky? To záleží na aktivitě obchodníka, jeho rozpočtu, úspěšnosti jeho strategie a v neposlední řadě i na velikosti zhodnocení. Ukažme si jednoduchý příklad, u kterého uvažujeme průměrné zhodnocení 75%. Pokud bude vaše úspěšnost 60% (z každých 10 obchodů bude 6 úspěšných) a uzavřete 100 transakcí (každou za 10$) pak vyděláte celkem 50$. Pokud budete mít úspěšnost 70% a uzavřete stovku desetidolarových transakcí, pak vyděláte 225$.

Jak zjistím úspěšnost obchodní strategie?

Zhodnocení znáte již před uzavřením transakce a velikost investice závisí stejně jako vaše aktivita na vás. Chybí tedy jediná, zdánlivě neznámá veličina, kterou je vaše úspěšnost. Jednou z možností, jak přibližnou úspěšnost obchodní strategie bez rizika určit, je cvičné obchodování na demo účtu. Úspěšnost získáte jako podíl počtu ziskových transakcí ku počtu všech transakcí. Čím více testovacích transakcí provedete, tím přesnější výsledek získáte. Pokud vaše strategie využívá technické ukazatele a indikátory, můžete si naprogramovat obchodního robota a otestovat jej pomocí back-testingu.

Důležitou roli hraje také výběr vhodné brokerské společnosti. Mezi nejvyhledávanější brokery v Česku patří IQ Option a BD Swiss. Při výběru se kromě oficiální nabídky brokerů zaměřte i na to, jaké mají obchodníci s brokerem BD Swiss nebo IQ Option zkušenosti.

Článek je reklamní sdělení

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit