Napadlo vás někdy, co by se stalo, kdybyste takové klasické české pivo, párek a Nagano okořenili o trochu té internetové nevraživosti a špetku českého humoru? V klidu, mě taky ne. A i přesto jsme v tom nejlepší na světě.

Polobůh Jára

Internet dokáže být opravdu temné a zlé místo. Dokáže být o to zlejší, pokud se na něm pohybují občané malého národa ve střední Evropě, kteří mají sice velké sportovní srdce, ale pivo je pivo, párek je párek a poslední sportovní úspěch se stal v devadesátým osmým. Kam se hrabou osobnosti, jako byl Masaryk nebo Václav Havel, když tu máme Jardu Jágrů a Dominika “Pij nápoj Smarty, je to víc než limonáda” Haška.

A u všemi milovaného kladenského poloboha, jenž sestoupil z nebes přímo na led, je nutné se pozastavit. Všichni si určitě pamatujete jeho ikonický účes. A právě tento účes je symbolem aktuálně největšího českého meme úspěchu. Češi jsou totiž nekorunovaní mistři světa v mullet huntingu. A já se rozhodl tomuto sportu přijít na kloub. Následující text je tedy pouze vědeckým bádáním a rozhodně nenabádá ke kyberšikaně, utlačování lidských a vlasových práv a hubení živočišných druhů.

Vepředu byznys, vzadu párty

Pokud někdo z vás třeba žil posledních třicet let v jeskyni a nebo proboha neví, kdo je Jarda Jágr, tak jsem si nejprve dovolil malý výňatek z Wikipedie – Mullet je forma mužského účesu oblíbeného zejména v 80. a 90. letech 20. století. Při tomto účesu jsou vlasy po stranách hlavy a na temeni ostříhány nakrátko a vzadu zůstávají dlouhé, většinou na ramena či na záda.

Ukázkový mullet z konce osmdesátých let

Možná si teď říkáte, proč pletu dohromady pivo, párky, Džegra a nějakej socialistickej účes, a právě proto jsem si připravil další malý výňatek – Dnes se mi povedl odlov jedince druhu Mulletus Mexicus Supermarketus. Pozoroval upřeným pohledem vážení pečiva, takže vcelku snadná rána. Tento kus disponuje pěkně napomádovaným byznysem a bohatě kučeravou párty. Tentokrát se jedná o výňatek přímo ze skupiny Mullet Hunting Pro, kde jeden z lovců komentuje jeho dnešní čekanou.

Mulletus Mexicus Supermarketus
Odstřelil jsem stříbrňáka v přirozeném prostředí

Mullet Hunting Pro je facebooková skupina, která shromažďuje ty nejlepší střelce z celé České republiky. Momentálně zaštiťuje zázemí zhruba padesáti tisícům nadšencům, kteří se každý den chlubí svými úlovky. Jedná se o největší spolek na světě a tím pádem staví Česko na první příčku světového žebříčku. Zapomeňme na smutnou Koukalovou, protože budoucnost české sportovní střelby je v mullet huntingu.

Mulletus Farmus Trhus, stříbrňák se zimním maskováním

A proč je lov mulletů u nás tak oblíbený? Řekl bych, že odpověď je úplně jednoduchá. Nemusíte běhat a ani posilovat, takže se nezpotíte, a k lovu vám stačí pouze bystré oči, schopnost rychle tasit a průměrně chytrý telefon s foťákem. Pokud všechno tohle máte, tak pak už jen stačí si počíhat a úlovek je na cestě. Navíc česká kotlina a její háje jsou plné nepřeberného množství mulletů. Dokonce je možné spatřit velké množství poddruhů. Lovci se nejvíce soustředí na samečky v zasloužilém věku, protože údajně není lepšího pocitu, než odstřelit pořádného stříbrňáka.

Mulletus Frontus

Bohužel dle mých zdrojů se u nás poslední dobou mulletí populace, tak jako každý jiný živočišní druh, potýká s úbytkem přirozeného prostředí a tím pádem i postupným vymíráním díky rychle měnícím se módním trendům, globalizaci a zánikům socialistických obchodů s oděvy. V poslední době se ale populace také mírně regeneruje, a to díky pářením se s hipster komunitou. zejména na území rezervace hlavního města Prahy.

Mulletus Obědus Skoroprasklus

Já doufám, že jsem vám tento bohulibý sport dostatečně přiblížil a pokud budete mít zájem, tak se určitě nebojte kontaktovat sdružení v místě vašeho bydliště a nebo přímo rovnou spolek Mullet Hunting Pro. A jak by řekl klasik: “Lovu zdar!”

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit