Uplynulo už sice více než rok od posledního singlu “Samurai”, holky z viah na svou lásku k elektronice ale nezapomněly. Aktuální “APOCALYPSE” vzešla z improvizace celé skupiny a shrnuje pocity z roku 2020, kdy jsme si “všichni připadali tak trochu jako by se kolem nás hroutil svět a my tomu jen přihlíželi s hrnkem teplého čaje v ruce.”

Kapela viah už má zase tři členky. K Vi Tranové a Rosalii Malinské se přidala Veronika Hurtová. „Vera je instrumentalistka, kterou jsme v kapele už zoufale potřebovaly,“ doplňují holky. S novým trackem si daly na čas, jde ale o první věc, kterou si zprodukovaly samy. „Napsaly jsme to pro všechny, na které se zapomnělo. Lidská paměť má expirační dobu.“ O sound design a mix se postaral Jan Burian ml.

Útěk mladých lidí z města do divočiny. Oheň, který plápolá uvnitř nás. Tak vypadá live session skladby “APOCALYPSE”, kterou si můžete právě teď u nás pustit. „Potřebujeme cítit živost,“ popisují holky ideu videa, ve kterém hlavní roli hraje malá chatička uprostřed ničeho a žár, „Ten symbolizuje teplo domova, ale i náš vnitřní oheň, který v této době plápolá tak nějak zvláštně.“

“APOCALYPSE” vychází 21. ledna v 19:00 na digitálních platformách. Už teď se ale u nás na webu můžete podívat na live session. Ve čtvrtek se taky spouští prodej vůní “Apocalypse” na Bandcampu.

Další singl “NYE” vyjde i s klipem již 11. února. O produkci se tentokrát postaral Aid Kid. Deska je naplánovaná na podzim letošního roku.

Ale teď už se nechte unášet vlnou elektroniky:

úvodní foto: Kryštof Novák

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit