Na všech zařízeních schopných se připojit a vyhledávat na internetu je nyní dostupná nová funkce. Sice se jedná “pouze” o malování, to je ale pro mnohé z nás na našich smartphonech, počítačích, noteboocích či jiných zařízeních většinou nadlidský výkon. Proto je zde AutoDraw. Webová stránka, která vám pomůže nakreslit téměř jakýkoli obrázek.

V dnešní době vám telefon dokáže pomoci téměř s čímkoli. S jednou poměrně primitivní věcí vám ale pomoci schopen ve většině případech není. Kreslení je na displejích, jako mají dnešní telefony, opravdu nepraktické. A i když jste vlastníkem většího displeje (jako například tabletu), vámi nakreslené dílo nebude díky kreslení prstem či stylusem na dotykovou obrazovku vypadat tak, jak byste si jej představovali. Alternativou pro tyto problémy při kreslení jsou produkty jako například Apple Pencil. Zde je ale potřeba umět kreslit alespoň s tou tužkou.

AutoDraw je schopné rozpoznat tvary, které kreslíte. Podle nich vám nabídne obrázky, které nejspíše chcete nakreslit.

Všechny tyto problémy alespoň částečně řeší nová webová stránka AutoDraw. Ta je výplodem chytrých hlav ze společnosti Google a jak již bylo řečeno, ulehčuje vám kreslení na vašem zařízení.

Stačí navštívit stránku www.autodraw.com a začít kreslit pomocí prstu či myší u vašeho počítače. AutoDraw vám poté na horní liště zobrazuje obrázky, které nejspíše chcete nakreslit, a pokud si nějaký ze vzorů vyberete, můžete ho zdarma využít.

Jelikož je však AutoDraw nový projekt, nenajdete zde ještě úplně všechny obrázky, které byste si přáli. Pokud si ale prozatím postačíte se základními obrázky a čtyřiceti barvami, může se stát AutoDraw vašín novým pomocníkem.