Nokia již před nějakou dobou představila na veletrhu v Barceloně znovuzrozený telefon Nokia 3310. Jedná se nejenom o novější verzi legendární Nokie 3310, ale také trefu do černého pro samotného výrobce.

Ten, kdo již měl tu čest se s telefony Nokia seznámit, je již jistě přesvědčen o jejich spolehlivosti, a to jak výdrží baterie, ale také odolností. Jsou ale takové i telefony Nokia od nového vlastníka společnosti?

Nová Nokia 3310 (zdroj: www.dezeen.com)

Nokia se společně s novým vlastníkem vrátila na trh a uvedla se znovuzrozeným telefonem 3310. Opět jako vždy u svých zařízení vsadila Nokia na jednoduchost, odolnost a dlouhou výdrž baterie. To se u nového zařízení pouze vylepšilo a celý telefon dostal nový design včetně většího a barevného displeje a barevných kombinací. Telefon však již není z tak odolného plastu, jak to bylo u jeho předchůdce, a to především z důvodu nižší hmotnosti. Ta je v tomto případě opravdu nízká (80 gramů).


1 MĚSÍC doba výdrže baterie telefonu v klidovém režimu

22 HODIN telefonování na jedno nabití

17 LET od původního modelu Nokia 3310

2 MEGAPIXEL rozlišení fotoaparátu


O nový výrobek společnosti Nokia (který ještě není na trhu) je takový zájem, jako již poslední roky nebyl u telefonů Apple ani Samsung. Na veletrhu MWC v Barceloně byl hlavním lákadlem, což jenom potvrdilo oblíbenost této značky. Zároveň Nokia představí i modernější verze telefonů s dotykovým displejem a funkcemi schopnými konkurovat i nejprodávanějším smartphonům. Nokia tedy bude mít dvě odvětví svých telefonů, a to novější verze starších modelů a nové moderní, konkurenceschopné smartphony. V předprodejích je o novou 3310 desetinásobně větší zájem, než byl předpokládán, což velmi napomáhá firmě k návratu. Dalším příjemným faktem pro vlastníka značky Nokia HMD Global je i narůstající zájem o znovuzrozený model i mimo Evropu.

Telefon také disponuje novou verzí legendární hry Snake, který společně s barevným displejem přináší lepší hratelnost a zábavu.

Nový Snake na nové Nokii 3310 (zdroj: www.nokia3310mobile.com)

Firmě by ale mohl takto velký zájem o jeden z jejich telefonů značně uškodit. Nokia 3310 je totiž velmi levný telefon, na kterém toho HMD Global moc nevydělá. Hlavní část jejích výdělků mají totiž tvořit dražší konkurenceschopné smartphony. Které mohou být ale levnou Nokií 3310 značně zastíněny, což rozhodně firmě nepomůže v jejich prosazení.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit