Nokia již před nějakou dobou představila na veletrhu v Barceloně znovuzrozený telefon Nokia 3310. Jedná se nejenom o novější verzi legendární Nokie 3310, ale také trefu do černého pro samotného výrobce.

Ten, kdo již měl tu čest se s telefony Nokia seznámit, je již jistě přesvědčen o jejich spolehlivosti, a to jak výdrží baterie, ale také odolností. Jsou ale takové i telefony Nokia od nového vlastníka společnosti?

Nová Nokia 3310 (zdroj: www.dezeen.com)

Nokia se společně s novým vlastníkem vrátila na trh a uvedla se znovuzrozeným telefonem 3310. Opět jako vždy u svých zařízení vsadila Nokia na jednoduchost, odolnost a dlouhou výdrž baterie. To se u nového zařízení pouze vylepšilo a celý telefon dostal nový design včetně většího a barevného displeje a barevných kombinací. Telefon však již není z tak odolného plastu, jak to bylo u jeho předchůdce, a to především z důvodu nižší hmotnosti. Ta je v tomto případě opravdu nízká (80 gramů).


1 MĚSÍC doba výdrže baterie telefonu v klidovém režimu

22 HODIN telefonování na jedno nabití

17 LET od původního modelu Nokia 3310

2 MEGAPIXEL rozlišení fotoaparátu


O nový výrobek společnosti Nokia (který ještě není na trhu) je takový zájem, jako již poslední roky nebyl u telefonů Apple ani Samsung. Na veletrhu MWC v Barceloně byl hlavním lákadlem, což jenom potvrdilo oblíbenost této značky. Zároveň Nokia představí i modernější verze telefonů s dotykovým displejem a funkcemi schopnými konkurovat i nejprodávanějším smartphonům. Nokia tedy bude mít dvě odvětví svých telefonů, a to novější verze starších modelů a nové moderní, konkurenceschopné smartphony. V předprodejích je o novou 3310 desetinásobně větší zájem, než byl předpokládán, což velmi napomáhá firmě k návratu. Dalším příjemným faktem pro vlastníka značky Nokia HMD Global je i narůstající zájem o znovuzrozený model i mimo Evropu.

Telefon také disponuje novou verzí legendární hry Snake, který společně s barevným displejem přináší lepší hratelnost a zábavu.

Nový Snake na nové Nokii 3310 (zdroj: www.nokia3310mobile.com)

Firmě by ale mohl takto velký zájem o jeden z jejich telefonů značně uškodit. Nokia 3310 je totiž velmi levný telefon, na kterém toho HMD Global moc nevydělá. Hlavní část jejích výdělků mají totiž tvořit dražší konkurenceschopné smartphony. Které mohou být ale levnou Nokií 3310 značně zastíněny, což rozhodně firmě nepomůže v jejich prosazení.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?

CZECHMAG STORE