Nadějný umělec Jan Bican se rozhodl spojit síly s českou blogerkou Dittou Zavřelovou. Společně do světa po dlouhých pěti měsících práce vypouští novou limitovanou eko-edici s názvem “Thejbcollection Vizionář Limited”. Jedná se o originální dílo, které dostává do popředí víru v lepší zítřky a současně individuální vize každého z nás. Celý koncept zachází až za hranice tradičního pojetí businessu. Část z prodeje bude totiž věnována na podporu nevidomých vizionářů.

Novou kolekci “Vizonář limited” představili Jan s Dittou na jejich launch eventu 10. května 2019 v pražské Kavárně co hledá jméno. Veřejnost tak měla úplně první příležitost na vlastní oči vidět finální verzi motivu, který ozdobí trička a mikiny z nové kolekce. O jak významnou událost se jednalo, potvrzuje vysoká účast návštěvníků, kteří spojené duo přišli podpořit. Mezi diváky byly i známé tváře z české internetové scény.

Designový potisk z ekologických barev zvýrazňuje nápis “Kale you”. Tuhle ideu navrhla samotná Ditta, která je velkým příznivcem správného životního stylu a zdravě nastaveného lidského myšlení. Přesně tuto message se přes zmíněné sousloví snaží předat dál. V pozadí malby se pak skrývá mysteriózní postava. Pokud se vám zdá povědomá, je tomu tak. Jde totiž o část z malby Leonarda da Vinciho. Oprášení několik let starého díla má představovat oslavou podstaty umění a jedinečnosti. S touhle myšlenkou naopak přispěl Jan. Jde vidět, že spolupráce mezi ním a Dittou se perfektně doplňuje a dílo posouvá nepředvídatelnými směry. Navíc se v celém motivu kresby ukrývají záhadné symboly. Nejen, že zvyšují pocit tajemna, ale mají také své opodstatnění. Každý ze symbolů má na sobě Ditta reálně vytetováno. Svým příznivcům tak doslova dává kus sebe.

Název vizionář si pak dílo získalo díky vizím, které z jeho podstaty plynou. Jak hluboký význam je, potvrdila Ditta na svém instagramovém účtu: “Důležité chtít lepší budoucnost nejenom pro naši malou, modrou, ve vesmíru ztracenou planetu, ale i pro nás samotné.”A že spolu Jan a Ditta chtějí opravdu přispět k lepšímu, o tom není potřeba pochybovat. Část z každého nákupu na janbican.cz putuje pro opravdové vizionáře. Těmi jsou v jejich případě zrakově handicapovaní lidé, kterým se díky nově limitované kolekci “Vizionář” získává další možnosti pomoci.

– advertorial –

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit