Přednáška architekta Tobiase Armborsta z amerického studia Interboro se uskuteční ve středu 26. 6. v 19 hodin v Centru architektury a městského plánování (CAMP). Tématicky navazuje na aktuální výstavu CITYBLOK, která se věnuje překážkám ve veřejném prostoru, a nabídne možná řešení pro vylepšení života v Praze.

Americký architekt Tobias Armborst ze studia Interboro promluví na téma “Jak budovat otevřená a přístupná města s dostatkem prostoru, ve kterých se lidé cítí dobře?” V rámci své přednášky představí účinné a fungující nástroje využívané architekty, urbanisty, developery, realitními makléři, politiky, aktivisty a dalšími městskými aktéry ve Spojených státech, které omezují život v městském veřejném prostoru nebo z něj naopak činí lepší místo k životu. Použití těchto metod je podrobně zkoumáno a popsáno v encyklopedii The Arsenal of Exclusion & Inclusion, jejíž je spoluautorem.

Tobias Armborst je architekt, urbanista, spoluzakladatel a stěžejní osoba významné a oceňované kanceláře Interboro se sídlem v Brooklynu nabízející tvořivou inkluzivní architekturu, městský design a plánování. Získal titul inženýr architekt na Rýnsko-Vestfálské technické vysoké škole v Cáchách a magistra na harvardské univerzitě GSD. Je docentem Architektonických a urbanistických studií na newyorské Vassar College.

Podpořte nás!

CZECHMAG funguje již od roku 2014 jako nezávislý a neziskový projekt několika tvůrců, kteří produkcí vlastního obsahu informují o zajímavých jménech, projektech, akcích a veškerém dění (nejen) na české undergroundové a alternativní kulturní scéně. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Nejčerstvější novinky do e-mailu?