Přednáška architekta Tobiase Armborsta z amerického studia Interboro se uskuteční ve středu 26. 6. v 19 hodin v Centru architektury a městského plánování (CAMP). Tématicky navazuje na aktuální výstavu CITYBLOK, která se věnuje překážkám ve veřejném prostoru, a nabídne možná řešení pro vylepšení života v Praze.

Americký architekt Tobias Armborst ze studia Interboro promluví na téma “Jak budovat otevřená a přístupná města s dostatkem prostoru, ve kterých se lidé cítí dobře?” V rámci své přednášky představí účinné a fungující nástroje využívané architekty, urbanisty, developery, realitními makléři, politiky, aktivisty a dalšími městskými aktéry ve Spojených státech, které omezují život v městském veřejném prostoru nebo z něj naopak činí lepší místo k životu. Použití těchto metod je podrobně zkoumáno a popsáno v encyklopedii The Arsenal of Exclusion & Inclusion, jejíž je spoluautorem.

Tobias Armborst je architekt, urbanista, spoluzakladatel a stěžejní osoba významné a oceňované kanceláře Interboro se sídlem v Brooklynu nabízející tvořivou inkluzivní architekturu, městský design a plánování. Získal titul inženýr architekt na Rýnsko-Vestfálské technické vysoké škole v Cáchách a magistra na harvardské univerzitě GSD. Je docentem Architektonických a urbanistických studií na newyorské Vassar College.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit