Do nového medailonku jsme si pozvali právníka, bývalého ministra spravedlnosti, europoslance za stranu TOP 09 a od roku 2017 i jejího předsedu, zároveň také nadšence do umění Jiřího Pospíšila.

Jiří Pospíšil je ve spoustě ohledech typický politik. Jako každý jiný politik si dává pozor na to, jak se chová na veřejnosti, na to, co říká před kamerou a jaké názory sdílí. Oproti tomu, jak Jiřího Pospíšila vnímá veřejnost, je jasné, že má i svoji “druhou stranu”, kterou znají jen lidé okolo něj. Každý politik má v tomhle ohledu dvě tváře. Je to pochopitelné…

S našimi kamerami jsme se vypravili do pražského Muzea Kampa, které Jiří Pospíšil, jako člen správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových a jako vášnivý sběratel a podporovatel umění spravuje. Snažili jsme se vést video tak, abychom trochu odkryli právě tu “nepolitickou” tvář Jiřího Pospíšila, a i když se nám to ne zcela stoprocentně podařilo, došlo v rozhovoru na zajímavá témata nejen o politice. Zároveň jsme nechtěli, aby video působilo jako politická propagace, i proto vychází až po volbách do europarlamentu. Tady je výsledek.

Nezapomeňte nám i napsat, zda by vás zajímala podobná videa s dalšími tvářemi české politické scény – tak trochu v jiném duchu.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit