Na začátku byl obyčejný vtípek mých spolubydlících. Teď náš balkón zná celá Praha a půlka internetu.

Pokud zrovna netrpíte fobií z lidí, tak se pro vás současná karanténa může stát vskutku nepříjemnou záležitostí. Jelikož člověk poté co spočítá všechny pavouky v koupelně, počet zrnek rýže v jednom balení a vypije poslední pivo, tak se začne nudit. Tam kde je nuda, tak se většinou přemýšlí, a kde se přemýšlí, tak tam vznikají nápady.

Balkón, který zná celá Praha

Většina z nás už je v karanténě několik dní a jinak tomu není ani u nás na bytě. Je tedy pravdou, že náš byt se měl do karantény uvrhnout již dávno, nebo ho nechat aspoň navštívit vymítačem ďábla, ale o tom zase někdy jindy. Jak už bylo psáno výše, tak při nudě vznikají nápady. Nudí se i moji spolubydlící Anet s Matějem mezitím, co čekají na výsledky korona-testu.

No a tak si před pár dny společně sedli, vytáhli plachtu a napsali na ni statement. Plachta se vyvěsila na balkón a náš balkón teď zná celá Praha. Někteří lidé totiž i přes současnou krizi a vysoké nebezpečí stále nenosí roušku. Nošení roušky je v současné chvíli základ. Chráníte tím sebe a chráníte tím ostatní. Takže noste roušky, č*ráci.

A jelikož statement a i tenhle článek mají apelovat na to, že je důležité nosit roušku, tak níže se můžete podívat na video, které natočila Světová zdravotnická organizace, jak onu roušku či respirátor správně nosit.

Jak správně nosit roušku dle návodu WHO

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit