Slavná „bublina“ neboli technologie Nike Air je na trhu už 30 let, od uvedení převratného modelu Air Max 1. Před pouhými čtyřmi lety byly představeny první boty s technologií Flyknit – závodní běžecké boty Nike Flyknit Racer. Modely s touto technologií se už stihly probojovat mezi nejoblíbenější, a proto budou letos poprvé tyto dvě inovace použité na jedné botě. Představujeme Nike Air Max 1 Ultra Flyknit.

Po testech mnoha prototypů vyšel z rukou designéra Bena Yuna návrh boty, která má na špičce a na jazyku konstrukci Flyknit pro lepší ventilaci a zároveň pevnou patu, která dodává noze oporu.

Air_Max_1_WIP_original

Bezešvá špička se tak napojuje přímo na mezipodešev, která je nad originální podrážkou Air Max 1. Pohodlné Nike Air Max 1 Ultra Flyknit budou dostupné v mužské a ženské barevné verzi od 28. července v obchodech a nové aplikaci SNKRS pro iOS a Android.

Ben_Yun_AM1_Ultra_Flyknit_Sketches_original

Stejně jako u ostatních Flyknit modelů ani tady se nezapomíná na environmentální dopady výroby. Použití technologie Flyknit omezí odpad vzniklý při výrobě až o 60 %. Sedmdesát procent z výrobních materiálů je navíc recyklovaných, pochází třeba z plastu. Od roku 2010 takto bylo na produkty Nike recyklováno víc než 3 biliony plastových lahví.

Podpoříte nás?

“Alternativní sonda do hlubin české kultury.” Jak už náš slogan napovídá, snažíme se být magazínem, který přináší čtenářům alternativní pohled na život kolem nás. Už od roku 2014 fungujeme jako nezávislý projekt několika autorů a přinášíme reportáže ze špinavých a divokých hlubin undergroundu, natáčíme a informujeme o subkulturách, zajímavých projektech, akcích a osobnostech, nebo jen píšeme články vlastním stylem. Jedeme zkrátka autorskou tvorbu, kterou nyní můžeš podpořit. Odvděčíme se ti pravidelným přísunem kvalitního obsahu, zahrnujícího originální články, videa a podcasty. Přispěním i nepatrné částky nám vyjádříte podporu, která nás motivuje do další tvorby. Každé takové podpory si nesmírně vážíme a předem z celého srdce děkujeme!

Podpořit